Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez valamilyen "bakteriális"...

Ez valamilyen "bakteriális" fertőzés lehet, vagy gyomorrontás?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, hanem egyik családtagomról, akivel egy háztartásban élek. Tegnap (hétfő) ebédre készített magának csirkemájat (fagyasztóból vette ki, egy részét már régebben megette csak ami maradt azt fagyasztotta le, tegnap serpenyőben sütötte át), mellé egy szelet pizzát és egy nagy pohár jegeskávét (tejből).A tejre már apám is panaszkodott vasárnap este, hogy neki nem volt finom, mert ő is ivott belőle. Engem alapból megf*sat, ha paradicsomszószos dologra tejet iszom, ezt így biztos nem ettem volna meg amit ő. Tegnap este olyan 9 óra fele hasmenése volt (4-5 alkalommal) és belázasodott, este amikor aludt felébredt arra, hogy izzad és nagyon melege van. Ma reggel (kedd) csinált covid tesztet, ami negatív lett, de a hasmenés továbbra is jelen van nem folyamatosan, hanem amit eszik az jön ki hasmenés formájában, plusz hőemelkedése volt egész nap, most este újra feljebb ment. A gyomra nem érintett mert napközben is éhes volt, evett is. Múlthét péntek óta olyan környezetben van, ahol vagy én vagy apám is ott voltunk, mi tünetmentesek vagyunk. Emiatt gyanakszom arra, hogy valamelyik ételtől/italtól lehetnek a tünetei. Ő azt mondja, hogy csak benyelt egy hányásos-hasmenéses vírust, de ez tuti nem így van mert mondom lassan 5 napja olyan helyen van ahol mi is ott vagyunk és senki más, és nekünk semmi tünet nincs. 3 éve volt olyan, hogy tényleg egy hányásos hasmenésest hozott haza, de az gyorsabban átment rajta, plusz 1 nap alatt átadta apámnak is. Nem vagyok benne biztos, hogy egy szimpla gyomorrontás okozna e ennyi ideig lázat meg hőemelkedést. Vagy az is lehet, hogy campylobacter fertőzés? Ugye a májban eleve sok baktérium van, plusz csirkéből van így gondoltam erre. Ez lehetséges? Mert valami baktériumnak lennie kell a dologban, mert ugye láza volt meg a hasmenés se múlt még ma sem.

2022. jún. 1. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Azóta jobban van? Szerintem most van valami ilyen rusnyaság, mert 2 napja én is ezzel szenvedek.. Bár nálam kajával kezdődött.

2022. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, azóta jobban van. Május 30.-án hétfőn este kezdődött, június elsején délelőtt volt utoljára még egy hasmenése, azóta semmi. Utána lement a láz is, és a hasmenés is megszűnt. Hányni nem hányt és én meg apám se kaptunk el semmit, ezért gyanakszom azóta is arra, hogy a kajában amit ő evett azzal volt valami.
2022. jún. 11. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaa akkor csak valami nem esett jól neki, valószínű. (:

Akkor szokott ilyen 1 nap alatt letudódni a dolog, jó hogy nem lett belőle egy komolyabb gyomorrontás!

2022. jún. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sajnos beteg vagyok, van ilyen vírusos fertőzés
2022. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!