Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Állandó szédülések már-már...

Gergely555 kérdése:

Állandó szédülések már-már élhetetlenné teszik az életem. Esetleg valami féle infót tudna adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, elég nehéz belekezdeni az egészbe, hogy rendesen áttudjam adni a problémát, de megpróbálok mindent. Tavaly vége lett a karanténnak, mentem vissza iskolába, aztán az 1.nap amikor jöttem volna haza, olyan szinten beszédültem, hogy azt sem tudtam hol vagyok meg hogy mit csináljak, csak forgott velem a világ. Hazaértem nagy nehezen, több órás alvás után viszonylag elmúlt és azt hittem hogy csak egy egyszeri alkalom volt, a sok bezártság után kicsit még szokatlan volt a testemnek ennyi mozgás meg kintlét. Viszont sajnos attól a naptól fogva folyamatos szédülések, émelygések gyötörnek. Ha pl.ülök nyugodtan, aztán hirtelen van egy óriási beszédülésem, aztán onnantól kb.ameddig nem fekszek le, émelyeg mindenem, általában az is tud segíteni ha felkelek és mozgok egy kicsit, de az órákon azt nem lehet megtenmi hogy felállok és kimegyek. És pár napja volt érettségim, várakoztam hogy sorra kerüljek, egyszerűen képtelen voltam egy helyben ülni, mert beszédüléseim voltak, aztán már egy idő után a séta sem segített, mert már akkor is folyamatos szédülés löketek jöttek rám. Szinte ha nem fekszek, akkor már nem is tudom élni az életemet. Orvosnál voltam, mindennél szinte, annyit állapítottak meg hogy kicsit magas a vérnyomásom, de előfordult itthon amikor megtudtam mérni, hogy akkor is szédültem, ha teljesen normális volt a vérnyomás. Esetleg valakinek van ötlete hogy ez mitől lehet? Milyen orvost keressek fel? A kezelőorvosom szinte semmit nem akar kezdeni velem, mert a vèrnyomást mondja állandóan fő oknak.

2022. jún. 3. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a vérnyomásod nincs rendben, akkor azt kell elöször rendbehozni.

Ha meg nem vagy elégedett az orvossal, keress másikat.

2022. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ful-orr-gegesznel voltal? Neurologusnal is? Ct/Mr volt? Kardiologia? Pajzsmirigyedet neztek celzott vervetellel es ultrahanggal?

Ha majd tenyleg mindent kizartak es nem szervi eredetu, akkor pedig pszichologus.

2022. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a vérnyomásodról megállapították hogy magas, azzal is kellene kezdeni valamit.


De szerintem elsőre olyan triviális dologra kell gondolni hogy például eszel/iszol rendesen, eleget?


COVID-os voltál? Ha esetleg valami post-COVID szívbetegség előállt, annak is lehet ez a tünete.

2022. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetve terheleses cukorvizsgalat, ami meg eszembe jutott.
2022. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Stressz
2022. jún. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!