Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Dermoid ciszta kifakadhat?

Dermoid ciszta kifakadhat?

Figyelt kérdés
Dermoid cisztám van a petefészkemen 7cm-es, fogják műteni amitől nagyon félek hogy elaltatnak és nem ébredek fel. Ma voltam dokinál aki azt mondta kifakadhat és az veszélyes lehet mert bele is halhatok, viszont másik doki azt mondta ezek a ciszták nem fakadnak ki. Volt valakinek ilyen cisztája? Lehet ez rosszindulatú is?
2022. jún. 10. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Az altatástól felesleges félned, az a legveszélytelenebb része az egésznek, mivel gondolom fiatal vagy. Nem igazán szopkás belehalni.

2. Kifakadhat, de annyira ritka, hogy a szakirodalomban is elvétve néhány esetet ír világszerte, pedig a dermoid ciszta relatíve gyakori.

3. Elvileg ritkán lehet rosszindulatú, de akkor UH-n már a szerkezete. Ha sima dermoid cisztának mondták, akkor majdhogynem 100%, hogy nem rosszindulatú.


7 cm nagy, még most máttesd ki, mert még lehet valamennyi petefészked marad. Ha tovább nő, csak a petefészekkel együtt lehet kiszedni.

2022. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ ☺️ hétfőn megyek időpontot kérni ☺️
2022. jún. 10. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

A dermoid ciszta nem vízzel és folyadékkal telt, hanem általában zsírral, szerrel, fogakkal stb. Embrionális korból visszamaradt valami. Engem decemberben műtöttek ilyennel (16cm-es volt) s véletlenül vették észre.

Én is féltem a műtét előtt, de rendes volt az orvos, meg nyugtató is adtak. A hitem is sokat segített, hogy volt mibe kapaszkodni, hogy nem vagyok egyedül... kitartást!

2022. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma voltam konzultáción azt mondta a doki, ha csak az egyik petefeszkemet érinti kiveszik petefészekkel együtt, de ha mindkettőt akkor mind két petefészkemet és a méhemet is. Nagyon félek.. Gyerekem már van az nem is lenne gond ha több nem lehetne, csak félek nagyon hogy nem élem túl 23 évesen
2022. jún. 13. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor talán menj másik orvoshoz. Azért egy dermoid cisztát ki lehet szedni anélkül, hogy kivennék az egész petefészket…
2022. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!