Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Erős szívdobbanás,kihagyó...

Erős szívdobbanás,kihagyó dobogás oka?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hónapja jelentkezett először egy orvosi alkalmassági vizsga előtt(stressz),hogy a szívem erősen (normál pulzusszámmal) dobogott,vagy mintha egy egy ütemet kihagyva a következő egy nagyobb dobbanás,ugye ezt éreztem/érzem is mai napig. Ijesztő, különösen nem jár semmiféle panasszal,nincs szédülés,rossz közérzet,csak pánik saját magamban,amikor érzem. Talán jobban is élő jön ettől. Vannak olyan éjszakák,amikor a szívemet hallom az egész testemen,nehezen tudok elaludni. Az orvosi vizsgálat EKG ja mindent normálisnak mutatott(3 honapja).

Mi ennek az oka? Vérnyomáscsökkentőt szedek Covercard 5/5 és Talliton 12,5. Az elsőnél ott is van a mellékhatásoknál : szívritmuszavar, erős dobogás. Tegnap abbahagytam,csak a tallitont szedem,de ma is éreztem valtozatlanul. Elveszi a figyelmem ,rossz a kedvem ettől az állapottól. Valaki járt már így? Dokimmal beszéltem,EKG t javasolt,rajta vagyunk,de egyébként nem úgy érzem,mint akit komolyan vesznek. Mai helyzetben nagyon elszomorító,hogy igazából az orvosok semmit nem vesznek komolyan, így talán valaki járt így és tudna valamit mondani,hogy egyáltalán kezelhető ez a probléma valahogyan. Köszönöm a válaszokat. 28/F



2022. jún. 11. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A feleségemnek mindíg is volt ilyen, és a családjában másnál is előfordul.

Volt vele orvosnál, azt mondták nem vészes dolog.

2022. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az én feleségem is azt mondta,hogy túl stresszelem ezáltal jobban előidézem. Tényleg feszt a mellkasomon nézem a pulzust,sokszor idegesítem is vele. Mert ugye van egy kis fehér köpeny szindrómám,amit inkább durvábban fogalmaznék: orvos fóbia. Minden vérnyomás, szívvel kapcsolatos kivizsgálás esetén kiakadok,a vérnyomásom is az egekbe szökik. Édesapámnak is volt ilyen szívdobogás "dolog" 20 éve szedi a Betaloc nevezetű gyógyszert,de semmiféle kivizsgáláson nem volt,csak felírták neki. Kérdeztem,mondta,hogy azóta jó minden 56 éves most.
2022. jún. 11. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Betalock-ot én is szedek, de nekem magas vérnyomásra adták, más gyógyszerrel együtt.
2022. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg így van vele!


Sajnos még mindig érzem néha néha ezt a szivdobogást.


Azóta voltam Ekg,szivultrahang és ezzel együtt kardiológiai kivizsgáláson.

Ahogy szokása,akkor nem rendetlenkedett. Minden rendben volt,eltérés nem tapasztalható.


Magnézium szedését írta fel stressz ellen napi 3x500mg 3 hétig, utána minden nap 1x500mg.Azóta igen,jobban alkalmazkodok a stresszhez,valamennyivel csökkent is ez a fránya dobogás,de nem 100%.

Most elkezdtem szedni a vény nélkül kapható Panangin nevű gyógyszert 4-5 napja.

Egyenlőre, mintha éreznék pozitív hatást, de ez csak később fog kiderülni.

2022. nov. 26. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!