Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek is tragikus az...

Szerintetek is tragikus az altalanos egeszsegi allapot hazankban?

Figyelt kérdés
Az utobbi idoben tobb betegseget diagnosztizaltak csaladomban. Sok fiatalnal is. Azota nagyon erdeklodve figyelem az embereket, s ugy latom rengeteg hianyos fogazat borkiutes, nagy pocak, eros verejtekezes lathato

#Egeszsegi allapot
2022. jún. 11. 21:23
A kérdező szavazást indított:
En is igy latom
Szerintem nem
Nem tudom
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és ha nem változik meg a hozzáállás a mezőgazdasághoz, a környzetvédelemhez, a táplálkozáshoz, a mentális egészséghez, a munkához, egymáshoz stb stb... akkor nem lesz jobb :(
2022. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos így van, és ez is hozzájárul az óriási várólistákhoz, meg az egyébként valóban nem túl jól működő eü leterheltségéhez, mármint hogy ilyen sok a beteg ember, a rossz életvitelük miatt. (kevés sport, sok alkohol és zsíros ételek + stresz és sokaknál még cigi is, ez nem a hosszú boldog élet titka)
2022. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Az anekdota értéktelen
2022. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Milyen anekdota?
2022. jún. 12. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám, hogy csak hazánkban...


Egyfelől az ember 40-50 évre van ""tervezve"", de az orvostudomány életben tart. Viszont a test öregszik és jönnek a krónikus betegségek.

Másfelől nagyon természetellenesen élünk, sokaknak egész napos ücsörgés, a mesterséges kaják, a minőségi éhezés, mialatt mennyiségileg sokan túl sokat esznek, a zárt térben lét, a tömegnyomor (lelki egészségre való hatása okán), a hajszoltság, kevés alvás (sokan mondogatják, húúú mennyi idejük van, erre kiderül, hogy 5-6 órákat alszanak) nem tesz jót. A víz szennyezett, a talaj szennyezett, a zöldségek nem tartalmaznak lassan vitamint, a levegő sokhelyen (pl völgyben fekvő falu télen vagy többsávos út melletti úton állandóan) olyan minőségű, hogy konkrétan mindegy, hogy dohányzol-e.

Nemcsak itthon.

Harmadrészt mivel az orvostudomány életben tart minket, ezért olyanok is tudnak csúnyán mondva szaporodni, azaz a génjeiket továbbadni, akik 200-400-10000 éve nem tudtak volna. Az én családomban csak apai ágról van súlyos asztma, magas vérnyomás és 2-es cukor (vékony, rendszeresen mozgó embernek), szívinfarktus, reflux (ez kb mindenkinek, de azt asztma is, csak már nem súlyos) és még talán kihagyok valamit. 70-75 évesen minden nagyszülőm elhunyt, kivétel nélkül rákban. Én idén töltöm a harmincat, annyi betegségem van, hogy már megszámolni és felsorolni sem tudom.


Az emberi szervezet nem tökéletes, sőt, szokták mondani, hogy egy mérnök is jobbat alkotna. Ez kombinálva azzal, hogy "mindenkit megmentünk" illetve a mai élet egészségtelenségével.

2022. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon igaz. De...... ha nem te neveled vagy termeszted eselyed sincs egeszseges etelhez jutni. Azt veszed, amit kapsz a boltokban. Fornetti-kiralysag lettunk. Borzaszto. Ezt kihasznalva vitaminhegyek, etrendkiegeszitok , ilyen por olyan csodaszer. Nem vagyok biztos benne, hogy mind hasznal es jo. Gondolkoztam videkre koltozesen, de a munkam a fovaroshoz kot, ahol tenyleg erezheto a legszennyezes.
2022. jún. 23. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!