Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyik barátomról kiderült,...

Egyik barátomról kiderült, hogy sclerosis multiplex betegségben szenved, milyen jövő vár most rá?

Figyelt kérdés
32 éves férfi, pár hete kezdődtek a tünetek, szédült és sokszor olyan érzése volt, hogy mindjárt elájul, illetve gyengébb volt a szokásosnál. Befeküdt pár hétre az Uzsoki korházba és ott vizsgálták ki. Most szteroidokat szed és így nincsenek nagyon tünetei, azt mondta. Csak annyit szeretnék tudni, hogy milyen életre számíthat, hogy lehet az SM-mel együtt élni és meddig?

2022. jún. 12. 13:43
 1/4 anonim válasza:
19%
ÉN, mondom ÉN, nem várnám meg a végét. ÉN.
2022. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

25-35 evet is el lehet vele elni, fokozatosan romlo eletminoseg mellett. A gyogyszerek sokat segitenek abban hogy minel lassabban epuljon le, de sajnos megallitani nem lehet.


A diagnozistol, az allapota elorehaladt vagy kezdeti mivoltatol fuggoen barmi lehetseges, latatlanban nem lehet semmit mondani. Keressen facebook-os segito csoportokat, facebookon kivuli kozossegeket. Az SM nem azonnali halalos itelet, de allando figyelmet igenyel.

2022. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a munkatársam szenved benne. Ő még az elején van, maja meg "csak" annyi jelentkezett, hogy nagyon gyakran elfelejt dolgokat. Pl nem emlékszik hogy bezárta e az ajtót, vagy csak akarta.
2022. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ha valóban SM, akkor lassú leépülésre számíthat, az hogy meddig élhet nagyon egyéni kérdés, az SM mindenkinél másképpen jelentkezik.

Azt azért csak halkan mondom el, hogy a legjobb barátom SM-es és neki megmondta az orvos, hogy nagyon sok SM-mel diagnosztizált beteg nem is SM-es, csak egyszerűen még annyira nem ismeri a tudomány az agyat és idegrendszert, hogy jobb híján SM-et írnak be az idegrendszeri tünetekkel járó, de meg nem határozható betegségekre.

2022. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!