Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a véleményetek? A kolléganő...

Mi a véleményetek? A kolléganőm súlyos autoimmun betegségben szenved, de titkolja a munkahelyen.

Figyelt kérdés
Nekem is véletlen tudomásom van a dologról. Az állapota napról napra rosszabb, de ő erején felül teljesítve dolgozik, hogy nehogy kiderüljön a betegsége. Mi lenne a jó? Rákérdezni, hogy mi baja van vagy továbbra sem észre venni és hagyni, hogy idővel talán felvállalja? Kellene beszélni erről egyáltalán vagy ez az ő magánügye? Érdekelne a véleményetek.

2013. okt. 10. 13:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen ellátja a munkáját, akkor senkinek semmi köze hozzá, hogy mi baja van.
2013. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

_Semmiképpen_ se folyjál bele!! Nyilván okkal nem osztja meg a munkahellyel. Pl. nem akarja, hogy kirúgják, amire nagyon megvan az esély egy csomó munkahelyen, amikor egy olyan betegségre derül fény, ami sok orvoshoz járással járhat. Egy ilyen kirúgás akár tönkre is tehetné az életét vagy a családját. Vagy az is lehet, hogy egyszerűen nem akarja, hogy sajnáljátok.


Az ő döntése, és senkinek nincs joga ahhoz, hogy kivegye ezt a döntést a kezéből. Maximum vele beszélj, ha vagytok annyira jóban, de senkinek ne add tovább.

2013. okt. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jóban nem igazán vagyok vele és nagyon zárkózott, csendes, visszahúzódó, talán a betegségéből adódóan is. A munkáját ellátja jól, sőt még túl is teljesít, nyilván magának is bizonyítani akar ezzel. A sok stressz viszont ronthat az állapotán és elég furcsa az is, hogy senki nem kérdezi meg tőle, hogy mi baja van, holott látható az állapotváltozása. Én nem kezdeményezek beszélgetést, jobb talán tapintatosan kezelni ezt az egészet és kivárni a dolog menetét.
2013. okt. 10. 15:26
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
sztm semmi közöd sincs hozzá,még szóvá tenni sem,ha titkolja honnan tudod?:) Kezdjük itt a dolgot.
2013. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen megértem a nőt, én is Sm beteg vagyok (18 évesen) és én is titkolom, mert nem szeretném hogy sajnáljanak :)
2013. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Arnold901005 ***** válasza:
100%

Én is autoimmun beteg vagyok és én sem szeretem reklámozni.

Igazuk van az előttem szólóknak, biztos azért titkolja, nehogy kirúgják. Csak az a baj, hogy romló állapot - és írod is, hogy egyre rosszabbul van - szóval előbb-utóbb ki fog derülni. Szóval szerintem hagyd.

2013. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia. én is ilyen titkolós vagyok, SM van nekem, ami egyre jobban látszik, de nem fogom elmondani, max 2-3 kollégám tudja és ezt is megbntam h elmondtam mert erősítik a betegségtudatomat, hogy jaj, ne csináld , mert beteg vagy ... pfff, aggódnak de ezzel rosszat tesznek. Ha valaki nem mondja, nem biztos h feltétlen a munkahely megtartására fókuszál. Nekem nagyon j amunkahelyem, tudok ülni, sajnos a shubok törnek rám a stressz miatt és kórházba is kellett már mennem szteroid miatt de nem erőltetik, cask kérdezik h most épp mi van, a vezetőség tudja de ők sem reklámoznak, mert az rosszat tesz. Sokan aggodalmaskodnának (már így is teszik páran, mint ahogy előbb mondtam) szóval csak rontanak az állapoton, amiről amúgy is rendkívül nehéz megfeledkezni. A legtöbben úgy tartanak ki mellettem h azt sem tudják h mi bajom :) - ez a legaranyosabb tőlük. Bocs ha helyenként nem volt tiszta a gondolatmenet csak sietek :)
2013. dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7-es lehet, hogy te vagy a kolléganőm? :) Ha így van, akkor azt üzenem, hogy ne titkolózz! ez nagyon nagyon rossz út! Sokkal jobb ha alkalomadtán beszélsz róla a közvetlen munkatársaidnak is, mert nyilván már sejtik vagy tudják, hogy valami nincs egészen rendben veled.
2014. febr. 27. 13:39
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia, Kérdező,

Utoljára leírtam az okokat hogy miért nem verem nagy dobra. A munkahelyem stabil, nem rúgnak ki még akkor sem, ha kiderül, hogy mi a bajom mert simán ellátom a munkám és a feladatom. Aki tudja, annak sem kellett volna feltétlen megtudnia, de a barátok ismerik az embert és simán le is vették volna a gondot és mondjuk talán valami sokkal rosszabbra ondoltak volna - Isten mentsen! ...de mostanában (már majdnem 3 hónap telt el a beírásom óta) minden rendeződik, aggodalmas fejek kezdenek alábbhagyni.

100% magánügye mindenkinek. Volt, aki kerek perec idejött hozzám és megkérdeze h mi a bajom, szépen megkértem, hogy nem szeretnék erről beszélni, sajnálom, de nem fogom elmondani, nos, azóta megnyugodott és az oldala sem lyukas. És biztos h nem derítette ki mert az életben az én problémám a legkevesebb, ami őt foglalkoztatja. Aki csámcsogni akar, az meg azon is tud, hogy xy milyen ruhát vett fel aznap, tehát ilyenkor a szemtelenek kivételével azt mondják ezek az emberek: "Rendben, ok, nem faggatlak, ha nem akarsz erről beszélni, tiszteletben tartom." - így is lett. Azóta is jóban vagyok ezzel a kollégával. :)

Csak annyit csináljatok a munkahelyen, hogy ne piszkáljátok, vagy faggassátok, mert ha akarja, elmondja, van neki elég baja.

ui.: én pl a betegségemet képtelen vagyok kimondani mert lelkileg nem tudom. szóval nálam eleve esélytelen lenne erről beszélni :)

2014. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A kolléganőm egy év alatt teljesen leamortizálódott, de még mindig nem kérdezünk, nem beszélünk az állapotáról. A helyzet így eléggé feszült. Ő egyik szobából a másik szobáig kapaszkodva a falba és támaszkodva a bútorokra közlekedik vagy éppen imbolyogva tántorog. Senki azt se kérdezi, hogy mi bajod, miért jársz így, nem-e kéne valami segítség, jól vagy-e vagy rosszul. Szóval neki sem lehet ez a helyzet egy szívderítő. Jobb lenne ha szerintem kezdeményezné a leszázalékolását, ilyen esetben gondolom ez nem lehet annyira bonyolult. Vannak SM barát munkahelyek, olvastam ilyen kezdeményezésről, sőt a cég még rehabilitációs hozzájárulást is spórolhatna és foglalkoztathatná őt tovább esetleg részmunkaidőben. Ez a helyzet amit a betegsége eltitkolása generál már már tragikomikus. A feladatát ellátni sem tudja már úgy, mint korábban és ez viszont a munka morálra hat negatívan. Mint mondtam én sajnálom őt és segíteném , ha nyitottabb lenne, de az elefántcsonttoronyba menekülés számára úgy tűnik jobb megoldás.
2014. márc. 14. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!