Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sclerosis Multiplex betegségbe...

Sclerosis Multiplex betegségben szenvedők reménykedhetnek az állapot, betegség kigyógyulásából vagy tünetmentességről?

Figyelt kérdés

anyuám sm beteg és már elég rossz a mozgás koordinációja nem akarom hogy tolókocsiba kerüljön, kérjek adjatok valami tippet,milyen praktikákkal tud magán egy kicsit segíteni.

kb. fél éve injekciózza magát, őssejtkapszulát szed, vitaminokat az elmult 1 évben rohamosan zuhant az állapota az utobb 2-3 honapba igaz beállt stabillra.

t


2010. júl. 3. 09:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Az SM állitólag gyógyithatatlan betegség. Ám nem régen vágtam ki egy ujságcikket, ami eg brit nő csodás gyógyulásáról ad hirt. Kiderült ugyanis /minő melléfogás!/, hogy az SM nem is az, aminek eddig hitték. Ennek az asszonynak Svájcban adtak kezelést, ami nagyjából abból állt. hogy a nyaki-mellkasi, fej mögötti ereket maszírozták igen intenziven, ugyanis ezen a területen kialakult érszükület okozza az SM-t. A kezelés másfél millióba került neki, azóta már szült is. Vitaminokat nagyobb mennyiségben ajánlatos szedni folyamatosan.
2010. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos a tudomány mai állása szerint még nem gyógyítható:((

Nem tudok neked bíztatót írni, az nagyon fontos, hogy lelkileg egyensúlyban legyen, mert a stressz jelentősen rontja a folyamatot. E vitamintartalmú szerek meg a ligetszépeolaj állítólag jó hatású.

2010. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek, az SM-et egy autoimmun folyamat okozza, ami megtámadja az idegsejtek myelinhüvelyét. Ezt bontja le.
2010. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez látszik az MR felvételen is gócok formájában.
2010. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
9.56! Nem vitatom az igazadat, de ez a brit nő attól gyógyut meg, amit leirtam. A tudomány fejlődik és nem ritkán meglepetéseket okoz.
2010. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos én még nem hallottam olyat, hogy valaki kigyógyult volna belőle. Ezzel a betegséggel szemben jelenleg tehetetlen a tudomány.


És jól írták, autoimmun folyamat, nem az erek szűkülete okozza. Az ilyen "egy brit nő/férfi" kezdetű sztorik általában a The Sun nevű brit bulvárlapból származnak, de ugyanebben a lapban hetente írnak világvégéről és arról, hogy valaki UFÓktól esett teherbe, szóval nem venném a leghitelesebb forrásnak.


Az pedig külön felháborító, hogy vannak olyan élősködő csalók, akik más kétségbeesését használják ki arra, hogy jól megszedjék magukat. Gondolok itt főleg az "őssejt" kapszulára, mert ilyen nem létezik. Az őssejt terápiához elég komoly technikai és kórházi háttér kell, és az őssejtek csak donorból/saját csontvelőből vagy köldökzsinórvérből nyerhetőek. Arról nem is szólva, hogy szájon át sose lehetne őket beadni, mert megemésztődnének...

2010. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Az én anyukám is SM beteg, már kb. 15 éve. 5-6 éve került tolókocsiba. Ez egy szörnyű betegség, mindent tönkretett. Az ő életét, a családja életét. Vannak, akiknél nem fajul el idáig, és akár sok év múlva sem kerülnek kerekesszékbe. Kívánom, hogy édesanyád ne jusson olyan sorsra, mint az én anyukám. A lényeg, hogy ne adja fel, ne hagyja el magát. Anyu teljesen feladta, depressziós lett, és ez is közrejátszott.

Ne hagyd, hogy elhagyja magát, ez a legfontosabb. Tippeket sajnos nem tudok adni, neki semmilyen gyógyszer nem segített.

2010. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyum is beteg, 30 éves volt,mikor a tünetek jelentkeztek nála,most 77 éves.sajnos tolókocsiban van,de szerencse a bajban, hogy nagyon jelentősen nem romlott az állapota se szellemileg, se fizikailag, max.gyöngébbek egy kissé az izmai,de gyógy tornázik rendzseresen.

Ő is sok vitamint szed,kiegyensulyozottan táplálkozik és kerüli a stresszt.Ennek a betegségnek rengeteg válfaja van,van aki szinte tünetmentes, mások rosszabb állapotben vannak.

A hajlam öröklődhet,mivel mindkét unokatesóm SM beteg lett:(ők anyum hugának gyerekei.

Sok csodadoktorról meg módszerről hallok,olvasok,de ma még sajnos nem gyógyítható,csak a tüneteket lehet mérsékelni, vagy a romlást lassítani.Az biztos, hogy a nyugodt, stresszmentes élet előfeltétel!Őt rengeteg szeretet veszi körül, ezért is stabilizálódott és nem romlott az állapota jelentősen.

2010. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyaki érszűkület nem okoz SM -et.Autoimmun betegség,ami ma még gyógyíthatatlan,de hosszu évekig szinten lehet tartani.
2010. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindenkinek a sok válaszokat!

probálok segíteni neki, de gyre jobban elhaggya magát, most éppen rábeszéltük a testvéreimmel h menjen el egyik barátnőjével kikapcsolodni romániába tegnap beszéltem vele mosolygott nevetgélt, örültem neki, őt rengeteg stressz éri ami alol probálom menteni...

2010. júl. 3. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!