Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinek nagy...

Van itt olyan, akinek nagy tarkóredő érték (mondjuk 4 fölött) és törzsön is látható ödéma után a chorionboholy mintavétel negatív lett kromoszómarendellenességekre? Egészséges lett-e a babája, és ha nem, akkor milyen problémái vannak?

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, igaz, nekünk 4 alatt volt, 3,6 mm, volt mintavétel, egészséges kisfiam született. Arra viszont sajnos nem emlékszem, hogy törzsön található ödéma volt-e...

Teljesen jól fejlődött, ma már majdnem 4 éves, nincs semmi baja.

2017. febr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Majd a genetikai uh kiderul

Lehet barmilyen anatomiai problema is pl szivbetegseg agy elvaltozas keringesi zavar vese problema

2017. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A cvs eredménye közel 100%. Ha az negatív, nincs genetikai eltérés.

Nyugodj meg!

2017. febr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amniocentézis volt,3,2-es tarkoredo,rossz vérteszt(már nem tudom mi a neve) miatt,25 évesen 1:50-hez eséllyel volt down kor gyanus,és neki az orra is kis pisze volt(most is az).

Genetikai uh-n átnézték tetötöl talpig,ott nem találtak semmit,aztán amniocentézisen sem.

Egészségesen született,ma már 5 éves nagyfiu.

Én végig éreztem hogy nincs baj,a férjem sem nagyon hitte,de én éreztem hogy nincs baj,csak valamiért a számok nem mellettünk álltak.

2017. febr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Előbb 5,2-nek mérték, a genetikai tanácsadáson 4-nek. És a törzsön is látszik ödéma, nemcsak a tarkóredőnél. Kedden lesz a biopszia, és nagyon gyors eredményt ígért a genetikus, hogy ha gond van, minél hamarabb megszakíthassák. Kb. a legrosszabbra számítsunk, azt sugallták. És próbálok készülni, de közben nyilván reménykedem. Ha operálható vagy gyógyszerezhető szervi baja van, az nem izgat. Kromoszómaeltérésnél nem tudjuk megtartani.
2017. febr. 4. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!