Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most végülis mitől halt meg a...

Most végülis mitől halt meg a nagymamám?

Figyelt kérdés

Két hete kórházba került, műteni kellett. Tudni kell, hogy 80 éves volt és elég gyenge fizikailag, kb 45 kg lehetett amikor bekerült.

A műtét rendben volt, utána 1-2 napig lehetett vele beszélgetni is, sőt kilátásba került, hogy néhány napon belül hazakerül.

Aztán a 3. naptól amikor bementünk már nem nagyon volt magánál, nem emlékezett ránk, arra se, hogy jól van. Néha voltak tiszta pillanatai, de összességében nagyon zavart volt. Néhány napra rá elhunyt, de nem értem, hogy pontosan mitől? Azt tudom, hogy az ő korában rizikós a műtét, de utána mégis jól volt? Mitől gyengült így? Gondolom, teli volt nyugtatózva, de akkor sem értem teljesen.

Nem akarok összeesküvést szőni, de ilyenkor mindig az a benyomásom, hogy ezeket az időseket átsegítik a halálba. Nagypapám és is hasonlóan halt meg pár éve, kórházban. Egyik nap még nevetett, dumált velünk, másnap meg lehúzták a rolót, pár napra rá hívtak, hogy meghalt.

Ismerőseimnek is vannak ilyen rokonaik, beszámolóik.



2022. júl. 2. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Hát a boncolás ki fogja deríteni.

De azt szerintem felejtsd el, hogy átsegítették a halálba, akkor megműteni is felesleges lett volna.

2022. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szív, érrendszer.
2022. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, milyen mütétröl volt szó, mert elég nagy a jelentösége.

Másrészt egy idös embernek mindig nagy rizikó egy mütét, márcsak az altatás miatt is, mert a veséknek ki kell választani az altatáshoz használt szert, meg a mütét utáni sok gyógyszert is és emiagg nagyok sok idösnek pár nap alatt leáll a vesémüködése.

2022. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.


Mit mondott az orvosa? Ha kaptatok már halottvizsgálati bizonyítványt arra is ráírják.

2022. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem kaptunk semmit.
2022. júl. 2. 20:10
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy műtét mindenkit megterhel. Egy 80 éves, fizikailag legyengült embert még jobban.


Részvétem.

2022. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A jegyzőkönyv amit mond, az lesz a mérvadó, mi nem fogjuk tudni neked megmondani, nem is értem a kérdést igazából.
2022. júl. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akár fertőzést is kaphatott a műtét után. Persze, ez csak talán.


Milyen műtét volt?

2022. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
1-es. A műtétért elég jól fizetnek hivatalból.
2022. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát a mutet tenyleg megterheli a szervezetet, de egy gyenge embert meg jobban.

Sajnalom.

2022. júl. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!