Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vasra melyiket?

Vasra melyiket?

Figyelt kérdés
Sziasztok...most voltam laborba több okból kifolyólag...havi két menstrcio volt,a második 10 napig tartott..... viszont a vadak nagyon lecsökkent...tavaly októberben 6'6 volt most viszont csak 2'8..... hemoglobinom az teljesen jó halistennek.... szedtem a Feró follgammat...de semmit se javított...mellette c.vitamint....szerintetek mit szedjen,mert a háziorvos csak kedden tud fogadni..... köszönöm a választ..

2022. júl. 9. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Leginkább fogyassz sok májat, normális kenőmájast. Ha nagyon kell, akkor csakis vas biszglicinátot szedj, de kell azért neki idő, 1-2 hét alatt ne várj nagy változást!
2022. júl. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen egyes...sok májat eszem...csirke,sertés,ez mellett sóska is... persze nem várok csodàt heteken belül,csak ne Essen tovább...
2022. júl. 9. 08:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Erre az értékre valami "durva" vaspótlót fognak már felírni, nem is vagy altatható ilyen állapotban. (Édesanyámnak volt ilyen értéke, de nem emlékszem a készítmény nevére.)


Ide rég kevés a máj, meg a spenót, ezek oké, hogy tartalmaznak vasat, de aki hajlamos a vérszegénységre, az nem fog belőle elegendőt kapni, illetve ezt az értéket nem lehet csak ezekkel felhúzni.


Megvárnám az orvos utasításait, aztán, hosszabb távon figyelnék magamra, és ha úgy érzem megint nem elég, akkor maltofer + c vitamin.

2022. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Maltofert szedtem terhesség alatt is 🙂 14 hónapja szültem....aztán abbahagytam,de pár hónap múlva nem éreztem túl jó magam... fáradt voltam stb....ekkor mentem vérvételre akkor 6'6 volt a vasam...a doki ferro follgammat írt ki....Azt szedtem de most más okból kifolyólag mentem verkepre mert a menstrcio is kétszer volt a múlt hónapban 16 nap különbséggel,és a második 10 napig tartott....ez mellett jobb oldali hasi fàjdalom a bordaiv alatt és a hasam is fáj lent... nőgyógyász 25. Tud fogadni...crp...ami a gyulladást mutatja 48...10 ig jó....a vizelet rendben van semmi kóros..és a hemoglobinom is teljesen jó 😍😍..itt a vas ami nagyon nagyon alacsony... háziorvos kedden tud fogadni....
2022. júl. 9. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen bő vérzéseid vannak, folyamatosan kellene pótolni a vasat.
2022. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez csak a múlt hónapban fordult elő... előtte meg sohasem volt...
2022. júl. 9. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!