Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rosszul működő pajzsmirigy...

Rosszul működő pajzsmirigy tényleg okozhat depressziót?

Figyelt kérdés

Az én helyzetem az, hogy bipoláris zavarral diagnosztizáltak februárban amiből maximum a depressziós rész igaz rám de az nagyon. Valószínű félre kezeltek\diagnosztizaltak mert vérvétel kimutatta nálam az inzulinrezisztenciat illetve a pajzsmirigyem sem működik jól. Nemsokára megyek endokrinologushoz . Több helyen olvastam hogy a rosszul működő pajzsmirigy okozhat depressziót szorongást.nagyon megkeseríti az életem hogy nem tudok az az életvidám lány lenni aki voltam mert semmihez sincs kedvem , erőm, motivációm. Ezek mellett igaz rám a tünetek közül a fokozott szorosodes, izzadás, menstruációs zavarok,alacsony libido. Sorstársakat keresnék akik hasonló cipőben járnak vagy jártak és már esetleg jobban vannak mert kaptak rá gyógyszert vagy valami hormonkezelest. Engem leginkább nem is a többi tünet zavar hanem ez az állandó depresszió amitől nagyon nehéz élni. Bízom benne hogy mostmár jó irányba tapogatózom és ez lesz a baj a depressziomra . Kaptam antipszichotikumot februárban később pedig antidepresszánst . Az antidepresszánstol sem lettem jobban így azt abbahagytam. Utána is olvastam hogy erre az antidepresszánsra nem is reagál a pajzsmirigy betegek szervezete csak a szerotonin visszavétel gatlokra.koszonom ha valaki végig olvassa és válaszol.

22 N



2022. júl. 16. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy minden ilyen lelki problémával a háziorvosnál kellene kezdeni, hogy kizárják az egyéb megbetegedéseket. Kár, hogy ez még nem épült be a köztudatba.
2022. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én több, mint 10 évvel idősebb voltam nálad, amikor pajzsmirigy-alulműködést diagnosztizáltak nálam.

Össze-vissza jött meg a mensim, volt, hogy 4-5 hónapig teljesen kimaradt. Erősebb szőrnövekedést nem tapasztaltam, de a kedélyállapotom jelentősen leromlott. A PM miatt felszaladt rám néhány plusz kiló, annak ellenére, hogy rendszeresen sportoltam. Ezeket a plusszokat pedig iszonyú munkámba került leadni, és nem is mindig maradt sikeres... Lassan elment a kedvem a mozgástól, folytattam ugyan, de egyáltalán nem okozott örömöt. Emellé társult az, hogy kezdtem gyanítani a betegséget. Előtte rengeteg hobbym volt, lassan minden parkolópályára került. Szerintem a dolgok egymást erősítették, és együtt vették el az életkedvemet.

Találtam egy jó orvost, aki alaposan kivizsgált, és néhány hónap alatt L-Thyroxinnal beállította a normális pajzsmirigy értékeket. Nekem attól fogva újra kisütött a Nap :) Minden helyre állt, bár beletelt egy kis időbe. Ne keseredj el (még jobban :)), akármilyen pajzsmirigy betegséged van, kezelésekkel, gyógynövényekkel és enyhe hormonpótlással rendbe lehet tenni. Jobbulást!

2022. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ , akkor van remény ezek szerint. Örülök hogy jól lettél. :)
2022. júl. 16. 12:26
 4/14 anonim ***** válasza:

Igen! A pajzsmirigyet kéne ELSŐKÉNT megnézni, de nagyon alaposan (antiTPO-val), a mihaszna pszichiáterek meg a szájukba tolhatnak amit akarnak, állandóan ezt csinálják hogy kamu diagnózisokat osztogatnak, az aktuális problémára meg b.sznak.

Hashimotos vagyok, 23 éves, és a gyógyszerrel azért sokminden helyreáll, ha az volt a baj!

2022. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, hashimotorol olvastam már ,gyanakszom hogy az lesz a gondd nálam is.
2022. júl. 18. 03:07
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia! Simán lehet a depresszió mögött szervi ok vagy pl. gyógyszerszedés. Persze lehet, hogy hajlamos is vagy rá, de simán kiválthatja bármi. Nekem a fogigátló okozta életem minden egészségügyi panaszát szerintem. Teljesen egészséges voltam előtte, azóta sorra jönnek a bajok és persze depressziós is voltam tőle.

Érdemes elmenni kivizsgáltatni.

2022. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

PM felülműködésem van ÉS pszichiátriai beteg vagyok. Az utóbbi kezdődött előbb.


Ajánlom Ujhelyi Szabolcs Zoárd két videóját a PM alul- és felülműködésről (NEM ezo-izék).


Továbbá ha tudsz angolul, akkor a Mayo Clinic 'hypothyroidism' és 'hyperthyroisism' honlapjait.


Én iszonyú fáradt vagyok állandóan, szorongtam, depis voltam, kevert szakba kerültem, állandóan fázom ÉS nem bírom a meleget, stb.


Jobbulást!


Szedj gyógyszert a PM-re is, meg ha kell, a pszichés problémákra is!

2022. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Leírhatod te akárhányszor, akkor sincs olyan hogy 'felülműködés'.
2022. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8

Jó. Túlműködés.

2022. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8

De azért lepontoztalak, mert baromira felesleges volt ezen kötekedni.

2022. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!