Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi baj lehet az emésztésemmel?

Mi baj lehet az emésztésemmel?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok. A 2015-ös depresszióm után alakultak ki az emésztőrendszeri problémáim: reflux, gyomorégés. Mivel akkortájt volt, hogy alig ettem.


Évek teltek el, de a gyomorégés nem múlt, aztán végül 2018 Márciusában voltam helicobacter pylori kilégzéses vizsgálaton. Az eredménye negatív lett. Diagnózis: gastrooesophagealis reflux helicobacter pylori nélkül. Ekkor írta fel nekem a háziorvosom a Noacid 20 mg-ost amit két hónapig szedtem.

2018 Októberben voltam hasi ultrahangon, az eredmény: sine morbo

2021 Áprilisban vérvétel. A vérképemen semmi eltérés nem volt.


Tavaly Július tájékán lettem arra figyelmes, hogy este lefekvéskor mindig beszorul a levegő a hasam alatti részbe. Eleinte nem foglalkoztam vele, de Novemberre már súlyosabbá vált a dolog. Főleg esténként erősen puffadok, annyira, hogy az már fizikai fájdalmat okoz. Karácsonykor már alig bírtam valamit enni.


2022 Márciusban elmentem a pszichiátriára, ahol kezdetben Xanax 0.25 mg-ot kaptam, de egy hét után abbahagytam, mivel ugyanúgy puffadtam. Azután Scippa 10 mg-ot írtak fel, melyet csak három napig bírtam szedni, mivel szívtájéki szúró érzést okozott.

2022 Júliusban gasztroenterológia magánrendelésre mentem, eredmény gastrooesophagealis reflux oesophagitissel. Omeprazolt kaptam, amit két hónapig szedtem, de semmi változás.


A panaszaim továbbra is fennálnak. Hasmenés, hányinger, éjszakai rosszullét, teltségérzet, gyomorégés, reflux, fokozott bélgázosság, evés után jelentkező illetve estére erősödő puffadás és ebből adódó alhasi fájdalom. Egy ideje már munkanélküli vagyok. Az idei nyaralásról is le kellett mondanom emiatt. Fogyni nem fogytam, de a testsúlyom sem gyarapodik. Nem dohányzom, alkoholt se nagyon merek inni. Tejterméket ritkán fogyasztok, viszont elég sok kenyeret eszem (szinte mindenhez).

Étrendemből kizártam a jellegzetes magyaros ételeket: pl. kolbász, lángos, töltöttkáposzta, stb. valamint minden olyan dolgot amiben jelentős mennyiségű állati zsíradék van, mert rosszul vagyok tőlük, hányinger és/vagy hasmenés. Nyers zöldségek is szintén hányingert okoznak.


A gyógyszerek amelyeket szedtem ill. jelenleg szedek:

— Pantoprazol, rabeprazol, omeprazol: ameddig ezeket szedtem megszűnt a gyomorégésem, de sajnos a többi panaszaimat nem enyhítette.

— Iberogast: semmit sem használt.

— Degasin: annyiban segített, hogy nem keltem fel este a puffadás miatt.

— Meteospasmyl: ritkán szoktam bevenni belőle, ha nagyon erős a puffadás és a fájdalom.

— Protexin Balance, Normaflore, YiYa LGG probiotikum: ezek talán egy kicsit enyhítettek a panaszaimon.

— Imodium: jelenleg is szedem néhány naponta, mivel emulasztja a tüneteim.

— Enterol: Imodium helyettesítésére szoktam néha szedni, mivel ez is segít.

— Dipankrin Optimum: egy hete szedem háziorvos tanácsára, sokat segített, viszont tegnap újrakezdődtek a tüneteim.


Október végére kaptam időpontot TB alapú gasztroenterológiára. Magánrendelésre már nem tudok menni, mert a TB-met is méltányossági alapon fizeti helyettem az önkormányzat. Ide a gyk-re már végső elkeseredésemben írok, hátha esetlen másnak is van/volt ilyen problémája és tud tanácsot adni mitévő legyek.

Már egy párszor az öngyilkosság is megfordult a fejemben, mert ez így már nem élet, hanem szenvedés.



2022. júl. 29. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

szia, gyomortükrözésen voltál?

Nekem is refluxum van, +epés reflux, ami valószínűleg az eddigi alkoholfogyasztásom miatt alakult ki😵. Eddig nekem sem igazan használt semmi 😅

2022. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem voltam még. A gasztroenterológus javasolta, de az anyagiak miatt nem tudtam elvégeztetni sajnos. Kolesztiramint nem próbáltad epesav csökkentésre?
2022. júl. 30. 13:53
 3/3 anonim ***** válasza:

én 2 napja voltam tükrözésen (70k 😭) surcate gélt,iberogast, itopridet irtak fel.

eddig noacid (pantoprazol) hasznaltam semmit nem segített.

Külföldön vettem neo bianacid(pantoprazol szintén)-ettől rögtön jól ereztem magam, de 4 nap után annyira szédültem, hogy majdnem elájultam tőle,ezért nem használom.

2022. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!