Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Szív betegség?...

Mi lehet ez? Szív betegség? Pajzsmirigy probléma? Csak extrém szorongás? Esetleg gyomor probléma?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 napban folyamatosan néha 1-2 órás szünetekkel ég vagy nyom a mellkasom. Fáj a hátam, zsibbadnak a végtagjaim, néha a fejem is fáj meg szorít a nyakam elől. Egyszerre fázok és van borzasztó melegem, a kezeim iszonyatosan hidegek de közbe izzadnak. Ami pedig a legjobban aggaszt hogy mostmár szinte folyamatosan hányingerem van, nem bírok enni és talán emiatt borzasztóan gyenge és kimerült vagyok.

Beszéltem háziorvossal. Nem igazán volt hajlandó megvizsgálni. Ezért tovább mentem magán orvosokhoz, de csak jövőhét végére tudtak időpontot adni. Mennyire gáz a helyzet? Kibírom addig?


20/L



2022. márc. 8. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Számomra szorongásnak tűnik. A gyengeség már a nemevéstől van. Ráadásul az éhség fokozza is a szorongást. Tipp: kérj valakitől 1-2 szem nyugtatót (xanax, frontin, rivotril). Ha a bevétel után határozottan jobban vagy, akkor idegi alapon van: feszültség, szorongás, pánik, stressz. Ha nincs gyógyszer, akkor igyál meg 1-2 feles konyakot. Komolyan mondom. Ha a nyugtatóra/alkoholra se javul, akkor mástól van.

Mindenképpen egyél vmit, akkor is ha nincs étvágyad. Nem kell zabálni, de pl egy hideg joghurt egy kis kiflivel is sokat segíthet. Szorongásra hatékony házi módszer egy kis séta, majd relaxálás, pihenés. Könnyű olvasmány, kellemes filmek, halk zene, nyugi. Ne feszülj rá a tünetekre, attól csak rosszabb lesz. Kibírod, én 3 éve így érzem magam, nyugtató elvonás után ez az alap közérzet.

2022. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. A nyugtatót már próbáltam. Nem mondom hogy nem ért semmit de jelentősen nem lettem jobban sajnos
2022. márc. 8. 11:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen, pont 20 éves koromban, mert extrém sokat stresszeltem. Ugyanez: Szédülés, mellkasi fájdalom, zsibbadás, hideg kezek. Olyan erős volt, hogy mikor szüleim nem voltak itthon, el kellett vinni unokatesómékhoz, nehogy rosszul legyek egyedül. Lehet, hogy volt valami szorongós időszakod és most jön ki idegi kimerülés formájában. Én nem gondolom, hogy szívbetegség lenne, de egy EKG szükséges lenne szerintem a biztonság kedvéért. Addig is próbálj meg mozogni, attól bajod nem lesz. Egy kis laza torna és egyből megindul a vérkeringésed, már zsibbadni se fogsz. Ha csak fekszel, attól rosszabb, mert ezen agyalsz folyton, miközben a szervezeted produkálja a tüneteket. Nem lesz semmi baj, ne aggódj, de írj majd ide, hogy mit mondott az orvos!
2022. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most ?
2022. ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező?


Mi lett veled azóta? Jobban vagy?

2023. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!