Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan akinek kis fejű...

Van itt olyan akinek kis fejű a gyermeke vagy ő maga is az? Akit orvos diagnosztizált kisfejűséggel. Kérlek, írjatok!

Figyelt kérdés
Kisfejűség, microcefália

#kisfejűség #Kis fejkörfogat #Koponya varratok korai csontosodása #Microcefália
2022. aug. 10. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Hogy jutott eszedbe ez a téma?

Nyilván, ha az lennél, nem tudnál ide írni.

Ha a gyereked lenne az, akkor nem írnál ide.

2022. aug. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hogy te milyen okos vagy! Látom a szövegértés jól ment...

Ezt fejtsd ki kérlek. Miért nem írnék ide, ha az lenne a gyerekem?

2022. aug. 11. 04:51
 3/10 A kérdező kommentje:

Melyik leletét küldjem el neked?

Van bőven, válogathatsz! Sajnos mindet nem tudom mert túl sok!

Annyi perverz, undorító kérdést olvasok itt. Én feltettem egy értelmeset és rögtön megtalál egy olyan, akinek gőze nincs semmiről.

Tudod az ilyen betegekkel nem találkozok mindennap az utcán, az orvosok sem tudnak egyértelmű kijelentést tenni. Ezért keresek olyat, aki megjárta már ezt az utat.

Inkább hallgattál volna!

2022. aug. 11. 05:04
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
És bunkósággal nem diagnosztizált?
2022. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Kedves kérdező, vigyázz mert itt gyk-n mindenki támadni szokott, hiába csak egy ártatlan kérdést teszel fel. Ez a kioktató, arrogáns emberek gyüjtőhelye.
2022. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos az emberek többsége ilyen. Nem értem mi késztet valakit, hogy hülyeséget válaszoljon egy kérdésre. A legszánalmasabb, hogy nem is választ, hanem kérdést ír...
2022. aug. 23. 23:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk kapott ilyen diagnózist a babám, de levették róla 1 éves korában, mert semmi baja, csak kisebb a feje az átlagnál.


Amúgy nekem is az, de sosem foglalkoztam vele, csak annyi hátránya van, hogy sosem találok magamra sapkát/napszemüveget.



Kérdező, te érintett vagy? Mennyi idős a babád, és mekkora a feje most? Neurológián voltatok?



Egyébként van egy FB csoport a témában, ott biztos többen tudnak segíteni.

2023. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es,köszönöm a válaszod. A kislányom már 2 éves a fejkörfogata jelenleg 41 cm...

Félévente járunk neurológiára, eddig semmi rendelleneset nem találtak. Beszédfejlesztésre járunk heti egyszer,nem nagyon beszél, de mindent később is kezdett el csinálni(ülni,állni,mászni,menni), de sosem csúszott ki az időből.

2023. okt. 20. 04:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Szívesen!

A méretek alapján sajnos valóban ez a betegség áll fent, úgy tűnik nem éri el a percentilis görbe legalsó határát (3%) sem. De minden eset egyedi, a saját növekedéséhez és egyéb méreteihez (pl.magasság) kell viszonyítani. Az mindenképpen biztató, hogy szépen fejlődik.

Ajánlom, hogy csatlakozz ehhez FB csoporthoz: "Kisfejűség -microcephal gyerekek és szüleik"

Nagyon segítőkész és informatív. Sok történetet találsz rajta, többen a diagnózissal érintett, mostanra már kamasz gyermekeik miatt tagok, ami szerintem sokat segít, hogy szembenézzünk vagy éppen megnyugodjunk afelől, hogy milyen kilátásai vannak egy ilyen gyermeknek. Vannak köztük súlyos és nagyon enyhe esetek is.

2023. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ajánlottad ezt a csoportot. Már csatlakoztam is.😊Tavaly kerestem ilyen csoportot, de valamiért nem találtam. Ezért is próbálkoztam itt.

Örülök,hogy rátaláltam, így remélem több rálátásom lesz erre az állapotra. Köszönöm mégegyszer.🤗

2023. okt. 27. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!