Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Romlott lehetett az étel vagy...

Romlott lehetett az étel vagy szándékosan tettek bele valamit?

Figyelt kérdés

Rendeltünk a 20 éves fiamnak egy étteremből hamburgert. Időnként rendelünk ettől az étteremtől, eddig még nem volt probléma.

Tegnap délelőtt 11 órakor megérkezett a hamburger, a fiam észre vette, hogy tejfölt tettek bele, ami nem oda való. Többféle hamburgert készítenek, de egyik sem tartalmaz tejfölt.

Felhívtam az éttermet és kértem, cseréljék ki. Elismerték a hibát és kicserélték, a fiam megette az új hamburgert. Ez tegnap dél körül volt.

Ma korán reggel felébresztett, mert rosszul volt, gyenge, fájtak az izmai, hányingere volt, hasmenése és 38,4 fokos láza.

Megivott egy teát, evett áfonyát, de később mindent kihányt.

Most délután ismét hasmenése volt. Olyan gyenge, hogy nem tudta lehúzni a wc-t, kilépett az előszobába és leült a padlóra, egy ideig ült és csak azután tudott felállni és vissza menni az ágyba.

Most ismét láza van, adtam neki lázcsillapítót.


Szombat van, a háziorvos nem rendel, az ügyeleten telefonon azt mondták, ha lázas, oda ne vigyem (nem is tudom elvinni!), lázcsillapító, pihenjen, igyon sokat, ennyi...


Valakinek voltak hasonló panaszai? A fiam szerint az étteremben szándékosan tettek valamit az ételbe. Én is erre gyanakszom.

Mit tegyek, hogy segítsek neki?


Az esetet jelentsem be a hatóságoknak? Kinek és hol?



2022. aug. 13. 17:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább egy covid tesztet csinálnék.


A kajáldára meg nem tudod rábizonyítani.

2022. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Vendéglátósként kétlem, hogy direkt raktak bele valamit :D


Gondolj bele, ha kiteszed a közösségi médiára és elterjed, senki nem akar majd az étterembe menni, szóval ezzel a fennmaradásukat kockáztatják.


Egy covid teszt valóban nem ártana, annak is lehetnek ezek a tünetei. Ha nem az, akkor valószínűleg romlott volt a kaja, vagy valami más rosszat evett.


Persze a fiad teóriájára is van esély, de mint írtam, vendéglátósként kétlem :D


Jobbulást a fiadnak <3

2022. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2-es: Az üzletvezető és/vagy üzlet tulajdonosa nyilván nem tesz bele semmi rosszat, ez érthető. De egy konyhai dolgozó (valami hülye gyerek) simán megeheti. Vagy az ételfutár.


Az ételeket kartondobozba teszik, és a dobozokat fehér szatyorba szokták tenni, amit szorosan lekötnek. Így érkezett eddig mindig az étel. Saját futárjuk szállítja.

A csere-hamburger viszont csak karton dobozban érkezett, bármikor kinyitható volt, akár útközben is. Egy kreolbőrű, kigyúrt fiatal férfi hozta, furcsán vigyorgott és jó étvágyat kívánt. Eddig már több alkalommal szállított hozzánk ételt, de korábban soha nem kívánt jó étvágyat és nem mosolygott.

Szóval, ezért gyanús az egész.


Ez az egyetlen étel, amit csak ő evet, én nem. Ezen kívül már napok óta ugyanazt ettük. Nekem nincs semmi bajom. Ha az étel okozta a betegséget, akkor az csak hamburger lehet.


Igen, tudom, hogy ez lehet covid is, de nem fáj a torka, nem folyik az orra. Most alszik, amikor fel tud kelni, asztalhoz ülni, csinálunk egy covid tesztet.

2022. aug. 13. 20:48
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
#2 vagyok, akkor lehet, hogy tévedtem. A mi környékünkön senki nem csinál ilyet.
2022. aug. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

"Igen, tudom, hogy ez lehet covid is, de nem fáj a torka, nem folyik az orra"


Nem mindenkinek van meg minden tünet. Ne hisztizz, hanem vegyél hétfőn egy covid tesztet neki a patikában.

2022. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Ez már paranoia. Nagyobb eséllyel kapott el vmilyen vírust, minthogy megmérgezték volna.
2022. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem értem, ha az embernek valamilyen baja van, miért kell azonnal a covidra gyanakodni?

Ételmérgezés, fertőzés, covid előtt is volt, létezett!


5-ös: Nem veszek hétfőn covid tesztet mert, ahogy leírtam, amikor felébred, megcsináljuk a tesztet, amit ma már vettem!


6-os: Nem állítom azt, hogy megmérgezték volna, de valamit pl. fekáliát bele tehetnek az ételbe, szándékosan, ez nem lenne az első eset a világon! Láttam már rejtett kamerákkal készített felvételeket, amelyeken pl. a gyorsétteremben a lány belenyúl a bugyiba, a fenekét fogdossa, majd a kezét beletörli a hamburgerbe. Egy másik felvételen egy fiú a hamburger húst a cipő talpához dörgöli, majd bele teszi a zsemlébe. A felvételek külföldön készültek, de ez megtörténhet itt is. Nem jellemző, hogy ezt csinálják, de megtörténhet nálunk is.


Ami egyszer valóban megtörtént a nagymamám falujában: egy hentes boltban meg lehetett rendelni az egész (kizsigerelt) malac sütését. Egy rokonnak szülinapja volt, megvette a kizsigerelt malacot és megrendelte, hogy süssék meg. Kiment a hentes boltból, haza ment, majd rájött, hogy valamit ott felejtett.

Vissza ment a boltba, a hátsó bejáraton bement (ott, ahol előzőleg leadta a malacot). Nem vették észre, hogy bent van és, amit látott, gyomorforgató volt!

A malac a koszos padlón (betonon) volt, a négy ott dolgozó hentes körbe állta, hangosan nevettek és közben lehugyozták a malacot!

2022. aug. 13. 22:19
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

"Láttam már rejtett kamerákkal készített felvételeket, amelyeken pl. a gyorsétteremben a lány belenyúl a bugyiba, a fenekét fogdossa, majd a kezét beletörli a hamburgerbe."


Szerintem sürgősen fordulj elmeorvoshoz! Egy forgalomban lévő, engedéllyel rendelkező étteremben ilyen nem történhet meg, nyugodj meg. A fiad ezer más dolog miatt betegedhetett meg, simán lehetett az ételben valamilyen kórokozó is, de biztosan nem nyúlt senki sem szándékosan a bugyijába, ez őrültség.

2022. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Velem történt: Egy neves budapesti hotel éttermében vacsoráztunk a párommal és édes fehérbort kértünk. A pincér közölte, hogy nincs édes fehérbor, elfogyott.

A párom egy kicsit bunkó volt és kérdezte milyen étterem ez, ha itt nincs édes fehérbor?

A pincér távozott és hamarosan visszajött, hozott két pohárban fehér bort és azt mondta: "Elnézést uram, tévedtem! Természetesen nálunk mindig van édes fehérbor."

Nagyon finom volt, étkezés közben iszogattuk és végül, az utolsó kortynál valami ropogott a fogaim alatt: a cukor!

Cukrot tettek a borba, hogy édes legyen!


Második valós történet: Hajdúszoboszlón a hotelben, ahol a szállásunk volt, az étteremben észre vettem, hogy a vegyes saláta (paradicsom, paprika, uborka, stb.) néha nem friss. Kérdeztem a pincértől, mikor készült, azt állította 1-2 órája. Ez nyilvánvalóan nem volt igaz.

Végül a salátámban találtam 2 db. használt, felébe tört fogvájót és egy kis darab szalvétát! Hogy került oda? Az "újrahasznosított" salátából! Gusztustalan!


Harmadik eset: Hamburgert kértem elvitelre, de ne legyen benne semmilyen szósz, mert a páromnak étel allergiája van! A főnök szólta az alkalmazottnak, hogy készítse el. Álltam, várakoztam és észre vettem, hogy az alkalmazott nekem háttal fordulva szalvétával sunyin törölgeti a zsemle belsejét. Szóltam a főnöknek, a főnök rákérdezett, az alkalmazott tagadta. A hamburgert már becsomagolta, átadta és elköszönt.

Kivettem a hamburgert a csomagolásból, megnéztem a zsemlét, megszagoltam. A tészta belül elázott a szósztól, amit nem kértem, valóban törölgette, de nem tudta kitörölni.


Negyedik eset: Egy régi ismerősöm ételt szállít egy kínai étteremből mesélte, hogy az étterem tulajdonosa is főz, wc használat után soha nem mos kezet! Egy alkalommal látta, hogy egy megrendelőnek beleköptek az ételébe. Kérdezte, miért. Válasz: "Mert egy kötekedő, szarrágó, seggfej!"


Igénytelen, rosszindulatú emberek, hálátlan alkalmazottak, bosszúálló emberek mindenhol vannak!

2022. aug. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%
Azért van különbség aközött, hogy újrahasznosítják a salátát, mert nem akarnak pazarolni (egyébként itthon én is elteszem a hűtőbe és 2 napig lazán eleszegetem), és hogy SZÁNDÉKOSAN megmérgezték az ételt. Ami azért sem reális, mert az igazságügyi orvos percek alatt megállapítaná, hogy ételmérgezésben halt meg, és könnyen kiderülne, hogy mit és honnan evett utoljára. Az étterem pedig menne a levesbe, a tulajdonos pedig a börtönbe.
2022. aug. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!