Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Romlott lehetett az étel vagy...

Romlott lehetett az étel vagy szándékosan tettek bele valamit?

Figyelt kérdés

Rendeltünk a 20 éves fiamnak egy étteremből hamburgert. Időnként rendelünk ettől az étteremtől, eddig még nem volt probléma.

Tegnap délelőtt 11 órakor megérkezett a hamburger, a fiam észre vette, hogy tejfölt tettek bele, ami nem oda való. Többféle hamburgert készítenek, de egyik sem tartalmaz tejfölt.

Felhívtam az éttermet és kértem, cseréljék ki. Elismerték a hibát és kicserélték, a fiam megette az új hamburgert. Ez tegnap dél körül volt.

Ma korán reggel felébresztett, mert rosszul volt, gyenge, fájtak az izmai, hányingere volt, hasmenése és 38,4 fokos láza.

Megivott egy teát, evett áfonyát, de később mindent kihányt.

Most délután ismét hasmenése volt. Olyan gyenge, hogy nem tudta lehúzni a wc-t, kilépett az előszobába és leült a padlóra, egy ideig ült és csak azután tudott felállni és vissza menni az ágyba.

Most ismét láza van, adtam neki lázcsillapítót.


Szombat van, a háziorvos nem rendel, az ügyeleten telefonon azt mondták, ha lázas, oda ne vigyem (nem is tudom elvinni!), lázcsillapító, pihenjen, igyon sokat, ennyi...


Valakinek voltak hasonló panaszai? A fiam szerint az étteremben szándékosan tettek valamit az ételbe. Én is erre gyanakszom.

Mit tegyek, hogy segítsek neki?


Az esetet jelentsem be a hatóságoknak? Kinek és hol?



2022. aug. 13. 17:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

Ki írt arról, hogy megmérgezték volna az ételt és valaki meg fog halni? A kérdező nem írt semmilyen mérgezésről! Egy kis székletet szándékosan bele tehetnek az ételedbe vagy a csatornából, lefolyóból minimális mennyiségű koszt amit észre sem veszel pl. gombostűnyi már fertőzést, gyomorrontást okozhat, elszaporodnak a baktériumok amit csak antibiotikummal lehet kezelni.


Az "újrahasznosított" salátáról nem jött le neked a történet?? Vendégek saláta maradékát újra tálalták új vendégeknek! Ezért talált benne használt fogvájókat, előző vendég bele dobta! Elhányom magam még a gondolattól is! Rohadjanak meg!!!

2022. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Úgy értettem én is, hogy a saláta maradékokat az előző vendégektől összeömlesztik és új vendégeknek tálalják, ez nem csak gusztustalan, kérdezem én: mennyire higiénikus? Használt, félbe tört fogvájók? Fulladást okozhatnak a gyerekednek is!


Néhány éve egy barátnőm, aki egy lángososnál dolgozott a következőt mesélte: a náluk sült lángos volt a környéken a legpuhább, legfinomabb. Bekeverték a tésztát, majd megérkezett a tulajdonos, átlátszó zacsiban hozott fehér színű port és abból valamennyit beleszórt a tésztába. Ettől volt olyan finom és puha. A zacsin semmilyen felirat, semmi tájékoztatás vagy használati utasítás.

A barátnőm kérdezte mi az, mi van benne. Választ nem kapott. Csak annyit mondott a tulaj az alkalmazottaknak, hogy senki ne egyen a lángosból ha nem akar táppénzre menni.


Egyszer úgy jártam, hogy a metró aluljárójában vettem egy lángost, nagyon finom volt, megettem, majd éreztem, hogy nem tudom megemészteni. Olyan érzés, mintha kövek lennének a gyomromban. Órákig szenvedtem. Eszembe jutott akkor az a fehér por, ki tudja mit tesznek a tésztába, hogy szép és eladható legyen a lángos viszont nem egészséges.

2022. aug. 14. 13:18
 13/17 A kérdező kommentje:
A covid teszt negatív lett!
2022. aug. 14. 20:29
 14/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszem hogy beletettek valamit az ételbe, inkább valamilyen hasmenéses-hányásos járvány terjed. Én is egyik pillanatról a másikra lettem lázas, napok óta megy a hasam is, ismerősömnél láz és hányás formájában jelentkezett.
2022. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Szia!Ha megkérdezhetem,melyik étteremben történt ez? Sajnos a nyaralásunk alatt,a családommal hasonlóan jártunk egy balatoni kisbüfében az étkezés után,hajnalba 3-an rosszul lettünk, majd pedig egyre többen. Hányás-hasmenés,láz,szédülés, és igen,mi is köveket éreztünk a gyomrunkban.
2022. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Jelezném,hogy mi is hamburgert fogyasztottunk,az utolsó vok, nem a Balatonon(Fenyves) evett ő is?
2022. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem Balatonon készült a hamburger, hanem Budapesten a Mexikói étteremben.

Foodpandán keresztül rendeltük.

2022. szept. 16. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!