Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez a bőrbetegség/alle...

Mi lehet ez a bőrbetegség/allergia/csípés, ami reggel megjelenik és kb. délre eltűnik?

Figyelt kérdés

Ma reggeli állapotok. Délben már nem volt ott.


[link]

[link]

[link]


Csütörtökön kezdődött, lett egy új kanapém, amire ráterítettem a csomagolását, ilyen hálószerű vékony anyag, hogy ne porosodjon. Mivel az egyik párnájának külön ilyen "zsákja" volt, egy székemre is tudtam tenni, tetszett, hogy nem azt fogom koszolni, hanem a hálót. Csakhogy ezután kezdődött az "allergiám", vagy nem tudom, minek nevezzem. A legérdekesebb, hogy mindig szimmetrikusan jelenik meg a testemen, pl. a csípőmön mindkét oldalon, a combomon félkör alakban mindkét combomon, ha a karomon megindul, a másikon is és így tovább. A vállas képen a hátamon is volt, ott a hátam felső részét kb. lapockáig terítették be.

El akartam menni vele orvoshoz, de ugye pont jött a hétvége, aztán ezek még hétközben is alig rendelnek, így vártam. De akkor elmúlt az első hullám. Bolhacsípésre is gyanakodtam, kimostam minden ruhámat, lepedőmet, takarómat. A hálókat eltávolítottam, vettem a kanapéra új takarót, volt, hogy a kanapén aludtam, nem az ágyban (szombat este), ennek ellenére vasárnap így is megjelent, majd eltűnt. Az már nem is tudom, hol. Ma reggel a karokon.

Ilyen piros köröket kell elképzelni, mint a kezdő állapotú szúnyogcsípések. A péntek esti az alkaromon/könyökömön olyan gyorsan elmúlt, hogy ilyen "ragyássá" tette a bőrömet, nem volt már vörös foltos, hanem a foltok fehéressé váltak.


Most épp megint nincs sehol rajtam, de már várom a holnap reggelt, mi lesz. Ugye orvoshoz csak abban a reggeli időben tudnék menni, hogy megnézze, hacsak nem fényképről elfogadja, hogy doktor úr ez még reggel így volt, most nincs... vagy ugye elmentem munkába, dél körül néztem, már elmúlt. Ha órákon keresztül kell sorba állnom délelőtt az orvosra várva, és közben elmúlik, menjek haza? :D Mert azért hosszú ujjú ingben munkában nem csekkolom magam 5 percenként, hogy hogyan állunk most.

Jó vicc volt elsőre, aztán elmúlt és elfelejtettem, de a következő nap újrakezdődött, majd megint, és így kicsit már fárasztó, egyben ijesztő is, hogy mi okozhatja. Bőrrákra, skorbutra, allergiára, érzékenységre, mindenre gondoltam már. Csakhogy az egy szem kanapén kívül tényleg nincs semmi változás az életemben, amire gyanakodhatnék.

Két dolog ijesztő benne, a nagy méretek (hát tetején, combon tenyér méretű foltokban, csípőn, karon) és a pár órás eltűnés, máshol megjelenés - na és persze az, hogy nem tudom, mi okozza. Ennél egy fogfájás is egyszerűbb volt tavaly.

A képek nem adják vissza jól, sajnálom, nem tudok se jobbat fényképezni, se más fényviszonyt használni. Talán holnap reggel.

Előtte még annyi történt, hogy szerdán itt-ott leégtem a napon, de attól függetlenül jelennek meg - és tűnnek el, ott is, ahol nem ért a nap. Vagy ott is megjelenik, ahol nem érintkeztem a kanapéval.

Valami bőrérzékenység lehet, csak tudnám, mi változott az életemben, ami ezt kiváltja.


2022. aug. 15. 20:05
 1/4 A kérdező kommentje:
A 3. bekezdésben írt ragyássá tett bőr is elmúlt későbbre... szóval az is csak átmeneti volt.
2022. aug. 15. 20:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Szinte biztos hogy allergia. Bolha biztosan nem, ennyi csipést észre vennél,na meg nem is ilyen.

Új anyag? Mondjuk öblítő, mosószer nem lehet?

Allergia vizsgálat majd nem ártana, addig is minimális szereket kontaktálj a böröddel.

2022. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hú, új öblítő van, ez igaz, csakhogy nem múlt héten vettem, hanem már azelőtt vagy korábban, és már mostam is vele.

De most hogy mondod, exemnek volt ilyen, hogy mikor olyan öblítőt használtunk, amitől épp a fehérnemű környékén lett allergiás, akkor rögtön szólt, hogy az okozza. Nekem pedig mi más csinálhatná combtájon és a csípő felett, ha nem ugyanez. A pizsamámra is gyanakodtam, de az ezer éve megvan, ma nem veszem fel, kíváncsi leszek, így is történik-e. Ez a ma reggeli hátas elég kemény volt, mivel a frissen mosott ágyneműben először feküdtem, reggelre kiderül, hogy az is okozza-e, vagy csak a pizsama volt.

Amúgy nem viszket és el is múlik, olyan formán nem idegesítő, hogy járna hátránnyal.

2022. aug. 15. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Az irritáció semmi képpen nem jó. Sőt,olykor be is tud durvulni.

Kend be a könyékhajlatod fölötti részen 3cseppel, reggelre kiderül:)

2022. aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!