Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Porckorongsérv miatti ideggyul...

Porckorongsérv miatti ideggyulladás szinte elviselhetetlen mértékű combba sugárzó fájdalommal elmúlhat fizikoterápiával, gyógytornával? Elkerülhető a műtét?

Figyelt kérdés
Mennyi időbe telhet míg ez a kisugárzó fájdalom csökkent / elmúlt? Személyes tapasztalatokat várok, akár műtétre vonatkozóan is.
2022. aug. 16. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem nem segített. Sőt a kezelés alatt rosszabb volt mint előtte vagy utána. A bal lábam volt kotálkáros, kiszakadás előtti utolsó stádiumban volt már mire megműtöttek. Az viszont maga volt a megváltás. Már ébredés után sem fájt a lábam, és azóta is (7 éve) rendben van.
2022. aug. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Neked sem hatottak a gyógyszerek a lábba sugárzó fájdalomra?
2022. aug. 16. 18:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi sem használt. A végén már dolgozni sem tudtam bemenni, gyakorlatilag csak feküdni tudtam.
2022. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mennyi idő alatt ért el a sérv a kiszakadás előtti állapothoz?
2022. aug. 16. 19:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó kérdés. Először csak röntgent csináltak, de mivel a kezelések ellenére is romlottam, készült egy MR is amin egyértelműen látszott. De az biztos hogy hónapok teletek el az első panasztól a műtétig.
2022. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 függesztőrács válasza:
Hasonló cipőben járok, nekem tavasszal kezdődött, már kiszakadt, elviselhetetlen fájdalommal. Gyógyszer nem segít, a rákfenéje hogy nem tudsz mozogni a fájdalomtól, de muszáj kicsiket, mert a fekvés csak ront rajta. Gyógytornász szerint, ha a fizikoterápiával van kis javulás, akkor van remény! Gyakorlatilag az szabadítja fel az idegeket. Én még most hagytam el a fájdalomcsillapítót, remélem végleg, bár figyelmeztettek hogy kisebb visszaesések mindig vannak.
2022. szept. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Engem három napja műtöttek.3 orvosnál jártam, első műtétet javasolt, második azt mondta, hogy amíg lábújhegyte tudok álni vagy lefeküdve előre és hátra tudom mozgatni a lábfejem úgy hogy közben ellentétes irányba húzza a feleségem, addig nem szügséges műteni orvosi szempotból. Ami azt jelentette, hogy ha ezekre a gyakorlatokra már nem vagyok képes, onnantól sürgősségi műtétre lesz szügség. A harmadik orvosomhoz október közepére kaptam időpontot, de az időpont eggyeztetés utánni nap elmentünk személyesen és mondtam hogy nem bírom tovább. A látványom olyan volt hogy azonnal fogadtak.Akkora fájdalmam volt a ball lábamba hogy 34 éves férfi létemre amikor azt mondták, hogy most mennyek be a korházba és holnap megműtenek, már mindent megbeszéltek, esküszöm hogy az órömtöl könnyeztem. Ma jöttem ki a korházból, ébredés óta csak a műtéti heg fáj. Ez a fájdalom szóra sem érdemes. Be voltam szarva mint az állat de hálistennek túl vagyok rajta.
2022. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Meg lehet akkor ilyen szempontban bízni az állami szektorban hogy a műtét biztonságos e?
2023. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!