Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt kardiológus akitől...

Van itt kardiológus akitől kérdezhetek?

Figyelt kérdés

2-3 éve vannak szívpanaszaim. Magasvérnyomás és ritmus zavarom is van amikre rendszeresen gyógyszert szedek. Utóbbi időben gyakran rosszul vagyok, de a háziorvosom nem igazán foglalkozik a dologgal. Voltam nem rég a helyi kardiológián a kórházban, de semmilyen kivizsgálást nem végeztek erre vonatkozóan, mert minden panaszomat a túlsúlyomnak tulajdonítottak. Valóban túlsúlyos vagyok, de annyira azért nem és minden betegséget rá fogni arra szerintem nem korrekt eljárás velem szemben.


Ismerek sovány embert, akinek már több szívrohama volt és soha életében nem volt kövér. Hogyan lehetne azt elérni, hogy korrektül, előítélet mentesen kivizsgáljanak?



2022. aug. 25. 12:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Már pedig a túlsúly okozhat szívpanaszokat. Ha nem bízol ebben az orvosban, menj el magánhoz.
2022. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A laboreredményeid, vércukorértéked rendben vannak? Mekkora túlsúlyod van? Próbálsz fogyni? A túlsúly nagyon sok problémát okozhat, ezzel pedig a magánkardiológus sem tud mit kezdeni, csak azt fogja javasolni, hogy fogyj le. Ehhez kaphatsz esetleg gyógyszeres segítséget, pl. Saxendát.
2022. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Másik orvost kell keresni.
2022. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
Hát pedig ha nem voltál együttműködő (magyarul: foglalkozni a fogyással), akkor nem csodálom, ha az orvosok sem lelkesek a kezelésedet illetően. Ugyanis túlsúly esetén nem tudnak ők sem csodát tenni ezekkel a panaszokkal.
2022. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Persze itt szinte mindenki orvosnak hiszi magát,és szeret diagnosztizálni...
2022. aug. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
32%

Én csak asszisztens vagyok kardiológus mellett, de azért elég sok mindent láttam már.

A rosszul vagyok mit takar, kardiológiai panaszaid vannak?

Mit szedsz, gyógyszer mellett rendeződött a vérnyomásod? Milyen ritmuszavarod van, Holter EKG készült-e?

A laboreredményedben van csillag?

Mennyi a BMI-d? Vércukor, hba1c rendben?

2022. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#6 Ivabradine 2x5mg, Blocalcin 2x60mg, Coverex AS 2x5mg + Milurit 300mg és Foster Turbuhaler napi 2x 1 fújás az asztmámra.
2022. aug. 25. 23:24
 8/21 A kérdező kommentje:
Ezeket a felsorolt gyógyszereket már 4 éve szedem.
2022. aug. 25. 23:27
 9/21 A kérdező kommentje:
Ami a panaszaimat illeti gyakran olyan erős nehézlégzés jön rám, hogy konkrétan úgy érzem, hogy meghalok alig kapok levegőt és nagyon nyom a mellkasom. Voltam SBO-n is emiatt a mentő vitt be de csak megfigyelésre tartottak bent, igaz az orvos coronaria CT-t és terheléses EKG-t javasolt, ami azóta se történt meg. Ennek már úgy 2 éve.
2022. aug. 25. 23:31
 10/21 anonim ***** válasza:
Miért nem volt CT és EKG? Az orvos nem akart beutalni? Vagy még nem kerültél sorra?
2022. aug. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!