Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hova fordulnátok ezekkel a...

Hova fordulnátok ezekkel a problémákkal? Rossz emésztés, hajhullás, rossz alvás.

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök ezekkel, tehát nem apró cseprő gondokról van szó, főleg az alvás a gond. Lelki okok miatt romlott el, de az a probléma már megoldódott, mégsem jön helyre az alvás, ezért arra gondoltam valami fizikai oka is lehet akár, lehet hogy az emésztésemmel is összefügg, de az is lehet hogy egyáltalán nem jól gondolom, passz. Rengeteg dolgot próbáltam, vitaminokat szedek, akupunktúrára jártam, pszichológushoz, a háziorvosom altatót írt fel, és szintén pszichológushoz küldött, de nincs javulás. Valakinek valami ötlet, hogy ilyen esetben hova tudok még menni, ami talán használna is?
2022. aug. 26. 11:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy vérvételen is voltam természetesen, de semmi gond nincs.
2022. aug. 26. 11:21
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyébként szedek élelmi rost keveréket is, ez valamennyit segített egy hónapig, de ugyanúgy szedem, és most megint rosszabb az emésztésem. Nem értem. Eszek zöldséget gyümölcsöt is, próbálok figyelni a normális étkezésre.
2022. aug. 26. 11:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmi vitaminhiány? A pszichológus mit mondott?
2022. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
B12 hiány volt, kaptam injekcióban fél évig, de más gond nem volt. Több pszichológusnál jártam, az sztk-shoz nem mentem el, mivel előtte voltam több fizetősnél, és nem igazán segített, nem érdekeltem őket annyira, hogy kiderítsék az igazi problémámat. Én rengeteg önfejlesztő videó és könyv után arra már rájöttem, hogy az alkoholista apám miatti gyerekkori traumák okoztak nálam maradandó nyomokat, de mióta ezt tudom, azóta nem voltam még újra pszichológusnál. Lehet hogy ezt kéne tennem..?
2022. aug. 26. 11:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Van módszer az ilyen régi traumák sikeres feldolgozására? Igazából azt se tudom, hogy feldolgoztam-e őket vagy nem.. de az alvásom emiatt is romlott el 5 évvel ezelőtt, az tény.
2022. aug. 26. 11:36
 6/12 anonim ***** válasza:
9%
Endokrinológust javasolok. Mellette persze járhatsz pszicholóhushoz is, ezeket a problémákat amúgy is érdemes egyben gyógyítani. (Mármint testileg és lelkileg.)
2022. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ott már jártam, mert régen alul működött a pajzsmirigyem, de jelenleg rendben van. Köszi a tippet
2022. aug. 26. 11:47
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha stresszelesz akkor nem fogsz tidni aludni és az emésztésed is rossz lesz. Ezt nem tudja megoldani orvos sem étrendkiegészítő tabletták. Vagy jársz terapiára hátha sikerül kijönnöd ebből vagy magadat húzod ki a szorult helyzetedből. Ahhoz hogy változas legyen valami "MÁST" kell csinálnod mert ha ugyan azt ismételgeted attól nem leszel jobban. Menj el legalabb futni. Fokozatosan. Sok embernek rendbe tette az életét. Nem ismerünk nem tudjuk mi nem jó az életedben de ha már nem apukával élsz akkor ezt a 5 éve kezdődő allapotot nem lehet rá fogni. Gondold végig kik vesznek körül, milyen a maganéleted, munkád, lakahatasi körúlményeid. Valahol ott van közöttük a bibi. ;)
2022. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Háziorvos ad beutalókat, ha TB-s rendelésre mész.

A szervi okokat is érdemes kizárni. Ebben a sorrendben ideális:

-Rossz emésztés: gasztroenterológia.

-Hajhullás: endokrinológia.

-Rossz alvás: neurológia.

(Pszichológushoz pedig ha jársz olyanhoz menj vissza, aki figyel rád és megfelelően tudtok kommunikálni. Ha ez nem sikerül másikhoz menj.)

Sportot vagy valamiféle mozgást, életmódváltást is javasolják.

Amúgy én se tudok évek óta aludni.

2022. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy segít-e a tippem, de hátha. Nőgyógyásznál voltál már esetleg hormonvizsgálaton? Lehet, hogy van valami nőgyógyászati probléma a háttérben, ami miatt hullik a hajad és nem tudsz jól aludni. Szerintem látogass el egy rendelésre és ha lehetséges, akkor magánorvoshoz menjél, mert az SZTK-ban valószínűleg pont leszarják majd a panaszaid.


Lehet inzulinrezisztencia is, de a hormonháztartásod felborulása is okozhat ilyen tüneteket. Ha gondolod, akkor ajánlok orvost :)

2022. aug. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!