Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet kezdeni a Crohn-bete...

Mit lehet kezdeni a Crohn-betegséggel, ha éppen fellángolási időszakban van?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy valamiért nagyon durván fellángolt a betegségem. Az orvos írt fel szteroidot és gyulladáscsökkentőket, de egyik se hatott, pedig már több hónapja szedem őket. Sőt, mintha inkább folyamatosan egyre rosszabbak lennének a tünetek. Az orvos pedig értelemszerűen nem tud mindig velem foglalkozni és több mint 1 hónap múlva ér csak rá, hogy megvizsgáljon, új gyógyszereket írjon fel, ha szükséges.


De ugye közben járni kéne munkába és élni az életet az embernek, ami nem túl egyszerű. Mostanában már étvágyam se nagyon van, folyamatosan fáj a hasam, valamikor nagyon durván. Folyamatosan puffadok is, és persze a hasmenés is jelen van. Talán az a legrosszabb az egészben. Egyszerűen bármit eszek, mindentől hasmenésem lesz. Már nem is járok sehova, mert állandóan rámjön a szapora, csak munkába. De ott is elég kínos már, hogy akár 5-6-szor is ki kell szaladnom WC-re általában.


Mit lehetne tenni, hogy enyhüljenek a fellángolás tünetei?



2022. szept. 12. 12:13
1 2
 1/14 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Ezt találtam, ha a saját orvosod ennyire nem érdeklödik irántad én váltanék…. Elég komoly problémának tünik és minél hamarabb kezeltetném.

[link]

2022. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

#1: nem olyan egyszerű a váltás. Én is autoimmun beteg vagyok, a Covid alatt egy rémálom lett az egész, ezért mentem volna magánba is, de feladtam, mert az illető orvos sem tanácsolta, mivel összességében olyan költésgekkel jár egy autoimmun eredetű betegség követése.


Kérdező, milyen vizsgálatok szoktak lenni? Milyen diétát tartasz?

Illetve milyen szakorvos a kezelőorvosod?

2022. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, biológiai terápia nem jöhet szóba? Orvosodat kérdezd meg...
2022. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ilyen fórum van, ahol gyulladásos bélbetegségben szenvedő betegek adnak egymásnak tanácsot.

Talán ott megpróbálhatnál érdeklődni.

Ott biztos többen tudnának segíteni, tanácsot adni, mint itt a gyakorin.

2022. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Itt is érdemes olvasgatni:


[link]

2022. szept. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!


#2


Legutóbb nagyjából két hónapja voltam az orvosnál. Akkor csak beszélgettünk, rákérdeztem, hogy vagyok, miket eszem, hogyan hatnak a gyógyszerek és hasonló témákra. Mert a vizsgálat előtt nagyjából 3 hónappal voltam vérvételen, meg tükrözésen és ezért azt mondta, azt most nincs értelme csináltatni. Én akkor mondtam neki, hogy mintha kezdene kicsit rosszabb lenni, és ezért felírta a szteroidot és növelte a gyulladáscsökkentő gyógyszer adagját is. Azóta kétszer beszéltünk telefonon, felhívtam nagyjából 1 hónappal a vizsgálat után, hogy egyre rosszabb minden. Akkor azt mondta adják még időt a gyógyszernek. Aztán kb két hete beszéltünk legutóbb, akkor kértem új időpontot és azt mondta, hogy majd csak október közepén tud fogadni, addig szedjem a gyógyszert. Egyébként az orvosom egy gasztroenterológus a körzeti kórházban.


Diétának megpróbálok nem nagyon zsíros dolgokat enni, és az orvos javaslatára a tejtermékeket is megpróbálom kihagyni az étrendemből. Ezeken kívül nagyjából ugyanúgy eszek, mint máskor. Meg most még a nyers zöldségeket is elhagytam, mert mintha azok is csak fokoznák a problémát.


#3


Ahova kezelésre járok ott nem adnak biológiai kezelést. Ahhoz át kéne küldenie az orvosnak egy biológiai kezelési központba, de azt mondta oda ennél súlyosabb eseteket küldenek csak.

2022. szept. 12. 12:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem javasolta még orvos a gluténmentes diétát? Én nem feltétlenül vagyok a híve, de állítólag sok Crohn-betegnek bevált.
2022. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mióta, milyen és mennyi szteroidot szedsz?
2022. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8


Budenofalkot, napi 3x1 tablettát. Mindig étkezések előtt kell bevennem.

2022. szept. 12. 17:37
 10/14 A kérdező kommentje:
Jaaa és az lemaradt, hogy most már több mint 2 hónapja szedem.
2022. szept. 12. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!