Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet kezdeni a Crohn-bete...

Mit lehet kezdeni a Crohn-betegséggel, ha éppen fellángolási időszakban van?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy valamiért nagyon durván fellángolt a betegségem. Az orvos írt fel szteroidot és gyulladáscsökkentőket, de egyik se hatott, pedig már több hónapja szedem őket. Sőt, mintha inkább folyamatosan egyre rosszabbak lennének a tünetek. Az orvos pedig értelemszerűen nem tud mindig velem foglalkozni és több mint 1 hónap múlva ér csak rá, hogy megvizsgáljon, új gyógyszereket írjon fel, ha szükséges.


De ugye közben járni kéne munkába és élni az életet az embernek, ami nem túl egyszerű. Mostanában már étvágyam se nagyon van, folyamatosan fáj a hasam, valamikor nagyon durván. Folyamatosan puffadok is, és persze a hasmenés is jelen van. Talán az a legrosszabb az egészben. Egyszerűen bármit eszek, mindentől hasmenésem lesz. Már nem is járok sehova, mert állandóan rámjön a szapora, csak munkába. De ott is elég kínos már, hogy akár 5-6-szor is ki kell szaladnom WC-re általában.


Mit lehetne tenni, hogy enyhüljenek a fellángolás tünetei?



2022. szept. 12. 12:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nos. Én colitises vagyok és egy elég okos gasztros (tényleg az, nagy prof) azt mondta, hogy embert még nem látott, akinek az használt súlyos esetben, ahogyan nekem sem.

Egy másik - szintén prof - azt mondta, hogy az inkább fenntartó gyógyszernek jó, miután a medrollal lenyomjuk a gyulladást.

Ezért is kérdeztem, hogy milyen szteroid, mert normál adagú medroltól ilyen kb nem lehetne szerintem. Sajnos szerintem erősebb szteroid kell, beszélj az orvosoddal.

2022. szept. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De nem úgy van, hogy szteroidot csak 3-4 hónapra írhatnak fel, mert utána komoly mellékhatásokat okozhat? Ilyen esetben nem zárja ki az, hogyha én 2 hónapig már szedtem szteroidot, hogy felirjon egy másikat? Vagy hogyan működik ez?
2022. szept. 12. 19:14
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem, én bő 2 éve medrol és cortiment (szintén szteroid) váltakozásán élek fellángolástól függően.
2022. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Senior Séf ***** válasza:
Minden autoimmun betegnek erősen fontolóra kellene venni a glutén, a tejtermékek, a hüvelyesek, valamint a füstölt áruk elhagyását. Az étkezési napló naponkénti vezetése is elengedhetetlen, mert MINDEN autoimmun betegség az áteresztő bél szindróma következménye, és a fentiek kinyitják a bélfalat, csakúgy mint a nonszteroid fájdalomcsillapítók.
2022. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!