Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szklerózis multiplex lehetséges?

Szklerózis multiplex lehetséges?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok, SM-re vizsgálnak. Nyaki és háti gerinc MRI tiszta, koponya és lumbális gerinc MRI-re még várok.

3,5 évvel ezelőtti koponya MRI-m van, azon nem jelenik meg semmi. Mutatott volna 3,5 éve bármit? Köszönöm ha segítesz!



2022. szept. 13. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha az csak egy sima koponya MR volt, akkor elképzelhető, hogy már akkor is volt jele, de azért elég valószínűtlen. Pl. azt el tudom képzelni, hogy akkor már lehetett például szemideg érintettség amit egy sima koponya MR (főleg alacsony térerőn) nem vett észre.

De ez inkább az előfordulhat kategória, sokkal-sokkal valószínűbb, hogy ha már akkor lett volna SM-ed annak legalább valami gyanúját felveti.


Hogy a lumbális MR-t minek kérik azt viszont nem nagyon értem, mert ha rendesen megcsinálták a háti szakaszt (Thoracalis gerinc) akkor abba benne kellett legyen a gerincvelő vége (igaz az már a lumbális szakaszon van, de kötelező beletenni). Szóval hacsaknem differenciáldiagnosztikára akarják használni (azaz, hogy nem SM-et keresnek ott, hanem mást. Ennek a tüneteidtől függően lehet értelme), akkor azt most megmondom, hogy SM-re negatív lesz.

2022. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nagyon remelem, hogy nem találnak semmit, mert tiszta para vagyok emiatt. :/
2022. szept. 14. 08:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, ne idegeskedj. Nem kaptál akkoriban védőoltást, mondjuk influenza ellenit. Az azokban előforduló MRC-5 sejttenyészet okozhat SM-et. Akár fél éven belül is kiderülhet, ha nagy forróság van odakinn.
2022. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kiderült mi a baj?
2022. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia, nem SM, de a tünetek változatlanul fennállnak. Autoimmun vonalon is vizsgáltak, ott sincs semmi. Nem tudom, hova tovább.
2022. nov. 17. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!