Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindig attól félek, hogy...

Mindig attól félek, hogy beteg leszek… Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy elég fura helyzettel küszködök, ami nem más mint, hogy állandóan azon parázom, hogy megbetegszem, hogy megyek valahova és rosszul leszek, akár emberek előtt, akár tömegközlekedésen, igazából bárhol.


Pár hónapja kezdődött az egész, volt mikor enyhébb volt, de nagyon megtudja nehezíteni a napjaimat.


Próbáltam már relaxálni, beszélni erről de sajnos nagy változás nem történt.


Lehet valakinek hülyén hangzik az egész, számomra is furcsa mert ilyennel még nem találkoztam, viszont nagyon nehéz ezzel együtt “élni”..


Mi lehet ez, illetve hogyan tudnám magam ezen túltenni, hogy ez a fajta állapot megszűnjön?


Minden értelmes és segítő választ köszönöm! :)))))))



2022. szept. 19. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Irracionális félelem, konkrétan nozofóbia. Valószínűleg kezelhető szakemberrrel, ha súlyos.
2022. szept. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

két dologra gyanakszon: hipohondria.


És az utóbbi években mást se hallottál a hírekben, hogy covid, védd magad, jajmeghalsz, betegleszel, talán még a környezeted, családod is rádrakta az aggódàst.

2022. szept. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 020310192051759397 ***** válasza:
82%
hipohondria
2022. szept. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
80%
Utálom az összeesküvéselméleteket, de manapság tényleg arra megy ki a játék, hogy az embernek folyamatosan tele legyen a gatyája. A rettegő embert ugyanis sokkal könnyebb irányítás alatt tartani. Dől rád a szenny, covid, háború, terrorizmus, majomhimlő, stb.
2022. szept. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen állapotban én is, kb másfél évig. Attól rettegtem, hogy rosszul leszek, elájulok, vagy hányok olyan helyen ahol sok ember van. Egy nagyon banális, hétköznapi dolog oldotta meg ezt a problémám. Azt tanácsolta valaki, hogy mindig legyen nálam egy citrom, kettévágva egy zacskóban. Ha kezdődik ez az érzés, akkor elkezdem, nyalni, enni a citromot. Ezt tettem és a citrom lenullázza a rosszullétet. Ha nagyon rosszul voltam, akkor sok citromlevet préseltem be a számba.

Több mint 2 évig kellett a citrom, aztán egyre kevesebbszer, nív végül egyáltalán nincs már rá szükségem. DFe mindez csak akkor működik, ha pszichés a kiváltó ok. Nálam a félelem és képzelődés volt, ha nálad is az, akkor működik a citrom.

Én a helyedben csináltatnék egy vérképet, hogy kiderüljön, nincs más baj, ha nincs akkor tényleg csak pszichés.


Itt írták többen, hogy hipochondria, nem egészen az, mert az képzelt betegség, ez meg inkább szorongás, kicsit a pánikbetegséghez hasonló.


És az is jót tenne, ha szednél MagneB6-ot, erősítené az idegrendszered.

2023. szept. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan előttem is írták, ez hipochondria. Ha jelentősen megnehezíti a mindennapjaidat, akkor menj el pszichológushoz. Nem szégyen egyáltalán, én is voltam és nekem sokat segített. Pár alkalom alatt rendet rak a fejedben és mehetsz is a dolgodra :)
nov. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!