Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki gluténérzékeny vagy...

Ha valaki gluténérzékeny vagy cöliákiás, az hogyan derül ki? Fájdalmai vannak vagy milyen tünete van? Vagy csak vérvétel alapján derül ki?

Figyelt kérdés

2022. szept. 21. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem tej allergiám van kb 6 éve

Úgy derült ki hogy nagyon fájt és ment a hasam a tejes dolgok után (mai napig)

Vizsgálat ki is mutatta

2022. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinél vannak tünetek. Sógornőmnek úgy derült ki, hogy alacsony volt a vasa és egyszer az egyik orvos azt mondta, hogy járjanak már ennek utána, hogy mi okozza...

De van, aki puffad, van, akinek bőrtünetei lesznek.

2022. szept. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont holnap megyek laborba, cöliakiaszerológiára.

Nekem néha megy a hasam és puffadok, rossz a közérzetem és alacsony a vasam évek óta.

De amúgy elvagyok.

Valahogy reménykedem, hogy gluténos legyek, mert akkor a diétával jobban lehetek.

2022. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem borproblemak voltak, hormonproblemak, kezdagadas meg volt meg par apro tunet. Nagyjabol
2022. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem B12 és vashiány, úgy hogy rengeteg tablettát szedtem, és csirkémájat, mégis mindig deficitem van. Csomókban hullik a hajam, ezért esélyes, hogy felszívódási zavar lesz.
2022. okt. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3. Mi derült ki?


#5. Így szedd: metil kobalamin! Vasból pedig biszglicinátot!

Nem mind szívódik fel jól!

Érdemes lenne kipróbálni ezeket.

2022. okt. 31. 09:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet 6-os, megnézem a termékeket, de mindenesetre elkezdem a diétát és figyelni fogom magam. 5-ös voltam.
2022. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó. Az étrend is fontos, igen. Majd írj, ha gondolod. (Következő lelet után pl.)
2022. okt. 31. 09:43
 9/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, nekem a labor IgA hiányt mutatott, ez alapján nem értékelhető az eredmény. Két hete voltam gyomortükrözésen, a gyomorból meg a vékonybélből vettek mintát, de még nincs eredmény.

Közben elkezdtem a diétát, és jobban érzem magam. De ez még nem jelent semmit, mert nekem mindig is voltak több hónapos, tünetmentes időszakaim, amikor nem volt hasmenés. Nálam a fő tünet a vashiány, és az abból fakadó fáradtság, szapora szívverés.

2022. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9. Köszi, hogy megírtad.

Az IgA hiány az mire is utalhat?

Gyógyulást kívánok!

2022. okt. 31. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!