Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet cukorbetegség tünete a...

Lehet cukorbetegség tünete a végtag bizsergés, hidegség érzet, fájdalom, lábfej "leesés", erősebb (talán édes?) szagú vizelet - mindez úgy hogy a reggeli vércukrom mindig jó?

Figyelt kérdés
2022. szept. 24. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nem
2022. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Anyukámnak is ezek voltak/vannak. Illetve angiológia-érvizsgálat sem árt.
2022. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: köszönöm! Anyukádnak is jó volt mindig a reggeli (labornál) mért vércukor?
2022. szept. 24. 17:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Volt még más egyéb, bármilyen tünete? Nekem extrém êjszakai izzadás is van (hónapok óta)
2022. szept. 24. 17:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Terheléses vércukor vizsgálatnál derült ki?
2022. szept. 24. 17:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Szimpla vérvételnél derült ki talán, de nem akarok hülyeséget mondani, nagyon rég volt. Úgy rémlik tovább is vizsgálták. Egyébként azért írtam az angiológiát, mert elvileg a végtagbizsergés az erek állapotához is köthető.

Ha ilyen tüneteid vannak mindenképpen mond el a háziorvosodnak és ő ad beutalót.

2022. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehetnek ezek a tünetei. Én amúgy cukorbeteg vagyok, nekem semmilyen tünetem sem volt, és nekem terhelésesnél derült ki, igen. A labornál mért reggeli vércukor pedig nem annyira mérvadó, mert az csak egy érték, egy pillanatnyi érték. Cukorbetegként már kitapasztaltam, hogy a stressz, az időjárás, betegség stb, minden befolyásolhatja a vércukrot, szóval néhány éhgyomri érték alapján nem nagyon lehet semmit sem mondani, mert pl. nekem is, a labornál az éhgyomri vércukrom mindig magas, mert már maga az, hogy vérvételre kell mennem, az engem stresszben tart, viszont itthon mindig mérem a vércukrom, az éhgyomrim mindig jó. Szóval na, ide vagy terheléses kell, vagy pedig három havi vércukor megállapítás. Vagy ha esetleg akarod te otthon magadnak nézni, amíg el nem jutsz orvoshoz ezzel a problémával, akkor vehetsz egy vércukormérőt, és minden nap megmérhetnéd reggel, az már úgy jobb képet adna.
2022. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Joe001 ***** válasza:

Szintén cukorbeteg vagyok 1 es típus abból is L.A.D.A .

Vagyis felnőtt korban szerzett.

Mivel a vérrel van kapcsolatban , így rengeteg minden befolyásolja , és tünetek is elég szép számmal vannak.

A fáradtság érzet , főleg étkezés utáni "kaja kóma" ami a hirtelen megemelkedett vércukorszint miatt van. Lassabb vérkeringés miatt a végtagok fazósabbak.

A lábra különösen figyelni kell ... A sebek lassabban gyógyulnak.

A magas vércukorszint az idegeket , hajszál ereket támadja legelőször, így neuropatia is a tünetek között van , ami a láb bizsergést okozza.

Én mindig is vékony testalkatú voltam , eszembe sem jutott, hogy egyszer cukorbeteg leszek ...nem ettem sok édességet sem .

De a rengeteg munka , stressz ,stb előhozta.

Rengeteg vizet ittam , ez miatt gyakori wc , végtagok hidegek voltak , homályos látás, és állandóan fáradt voltam.

36 évesen lettem cukorbeteg.

Az otthoni vércukorszint méréshez annyit tennék hozzá, hogy mindig párban mérünk.

Tehát étkezés előtt megméred, majd étkezés után 2 órával megint.

Ha ez idő alatt nem áll vissza a normál szintre (4-5,5mmol/l) hanem mondjuk 7 vagy a fölött van , akkor ajánlatos felkeresni egy orvost, a többit majd ő elmondja ...

2022. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!