Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális problémákat...

Milyen mentális problémákat okoz az ha valakit a szülei nagyon rovid porazon tartanak es alig van valami szabad tere?

Figyelt kérdés
17 eves vagyok es kb heti 1x-2x. Lehetek kint 2-3-4 oracskakat. A legtobbszor csak ülök a szobámban és eleg sokat gyotrodom. Szorongas, motivalatlansag, felelem, téveszmék, sosincs jó kedvem. Ez lenne az oka?

2022. ápr. 16. 11:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Én is így éltem fiatalon, ilyenek voltak a szüleim, egy életre generalizált szorongásom lett.
2022. ápr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ja es azt kifelejtettem a durva önutálatot és az önmagam bantalmazasat
2022. ápr. 16. 11:22
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Depressziót, szorongást

Igazából nem feltétlenül okoz, komolyabb kórképeket a szigor, viszont! Egy életre meg tudják utáltatni a szüleid magukat. És majd csodálkoznak, hogy miért szarsz a fejükre.

2022. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én antiszociális lettem.
2022. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Téveszmék? Milyen téveszmék?

Érettségi után el tudsz költözni (előfordulhat persze, hogy nyomorogni kell), és akkor annyit mész ki, amennyit akarsz. Nem kell betegségeket előrevetíteni. Rád férne egy pszichológus, jobb híján az iskolapszichológus is. A kint töltött órákat pedig töltsd társaságban és mozgalmasan.

2022. ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazabol azert szeretnek betegsegeket kotni ehhez mert abban remenykedek h ha elmegyek pszihologushoz es o mondja anyaeknak h nekem ebbol gondom van akkor talan jobb belatasra ternek, mert en mar akarmit mondok aligha er valamit, pedig aztan azt nem mondhatom h nem allok ki magamert mert mindig mondom amit gondolok:(
2022. ápr. 16. 11:58
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze igyekszem baratokkal lenni amennyit tudok de jopar embertol tavolodtam mar el azert mert ok mentek, eltek, elmenyeket szereztek en meg mindenrol lemaradtam
2022. ápr. 16. 12:00
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha pszichológushoz mész, nála nem kapsz diagnózist.

Pszichiáter és klinikai szakpszichológus adhat csak.

De valószínű, ha kiderül rólad, hogy depressziós vagy, akkor még jobban nem fognak engedni sehova. Ja és, ahogy említettem olyan durva kórképet nem fogsz kapni, amitől a szüleid megijednek és elengednek több helyre, sőt inkább pont fordítva lenne.

Ha meg bekamuznád, hogy ilyen-olyan problémád van, az szinte egyből kiderül. ( mert a legtöbb helyen csinálnak teszteket, amikre nem tudsz felkészülni)


De próbálj meg velük beszélni, hogy lemaradsz a legszebb éveidről, mert ez így nagyon nem jó, hogy ingerszegény környezetben vagy. Mondd, hogy szeretnél többet a barátaiddal lenni, hülyéskedni és emlékeket szerezni, mert ha bevagy zárva a szobádba úgy soha nem lesz társasági életed.


#3-as voltam

2022. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Evek ota ezzel probalkozom, semmi haszna nincsen.
2022. ápr. 16. 15:00
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolso remenyem hogy azt lassak h valami nem oke velem igy es amig rendesen el vagyok engedve akkor meg minden rendbe jon es talan tamogatni fogjak. De eszre sem veszik h valami bajom van csak legyek itthon hogy nekik ne kelljen azon idegeskedni h hol vagyok
2022. ápr. 16. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!