Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális problémákon jobb...

A mentális problémákon jobb nem stresszelni, vagy inkább lehetőleg minél többet kell foglalkozni velük? Mit gondoltok? Nektek mi a taktikátok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy egy ördögi körben vagyok. Néha előfordul, hogy éjszaka elkezdek stresszelni, és nem tudok elaludni. Konkrétan azon húzom fel magam, hogy nem tudok elaludni, szóval ez a fő probléma. Ilyenkor legtöbbször segít, ha iszom egy kis bort, vagy felest, és utána elalszom. De ma éjszaka például alig aludtam vagy 2 órár. Évek óta nem volt ilyen rossz éjszakám. Többször is kimentem bort inni a konyhába. Ennek ellenére éjjel az ágyban többször is pánikoltam, szorongtam, kényszergondolataim és öngyilkos gondolataim is támadtak, 2-szer sírógörcsöm is volt. Szóval az sem segített, hogy már kb. részeg voltam. (Sőt lehet hogy rontott?) Ilyen gondolataim sosem szoktak előfordulni.


Általában mindig jól szoktam aludni, de az ilyen éjszakák mentálisan nagyon taccsra vágnak. Alapjába véve nincsen semmilyen mentális problémám, ha ma jól aludtam volna, ez a kérdés meg sem született volna. Szóval csak az ilyen álmatlan éjszakáktól vagyok ki néha. És most is, minél többet agyalok ezen, szerintem annál rosszabb lesz. Például ilyenekre gondolok, hogy ha tegnap este elmentem volna sétálni, akkor biztosan gyorsan elaludtam volna, és innom sem kellett volna. Nem akarom tönkre tenni az egészségemet az alkohollal. Mert alkoholt napközben sosem iszom, nem is gondolok rá, csak néha akkor, ha nehezen megy az elalvás. Az utóbbi időben egy kicsit elhanyagoltam a lelki egészségemet, kicsit lemerültem, kell egy kis feltöltődés. De én amúgy mindig egy életvidám ember vagyok.


Ha ezen a mélyponton túljutok, jobb lesz! (ide nem teszek kérdőjelet!) Mit tanácsolnátok nekem? Ugye az a helyes megoldás, ha nem gondolunk a szellemi aggodalmakra és nem stresszelünk rajtuk, hanem inkább csak élvezzük tovább az életet?



2022. márc. 28. 13:44
 1/1 anonim ***** válasza:
A mentális probléma nem egy zavaró tényező, vagy egy zaj, amíg kizárod minimum hogy stagnálni afog a dolog, vagy rosszabbodni. Nem stresszelni kell rajta, viszont foglalkozni vle eannál inkább...
2022. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!