Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jó lesz még ez a gyógyszer?

Jó lesz még ez a gyógyszer?

Figyelt kérdés

Torokgyulladás, légcsőhurut matt az orvos felírt egy antibiotikumot CEFZIL 500 mg. 10 szem. Ez a gyógyszer viszont van egy dobozzal nekem, mert másfél éve náthás voltam és akkor is ezt írta fel, kiváltottam de gyorsan meg is szűnt a náthám és nem szedtem be, úgy maradt meg. Viszont a felhasználható EXP jelzésnél 07/2022 van, ami azt jelenti, hogy idén július 31-ig volt felhasználható. Az van írva, hogy a jelzwtt hónap utolsó napjáig használható fel, akkor ez július 31. Namost a gyógyszereket úgy gyártják, hogy éveket adnak a szavatosságára. Arra gondoltam, hogy ha még két hónapja jó volt, nem váltanám ki, nem költenék, hanem beszedném ezt mert mint írtam, most is ugyanezt írta fel az orvos és úgy gondolom, hogy 2 hónap még ide se oda se, biztos jó.

Mit gondoltok jó lesz még ez a július 31-én lejárt gyógyszer?



2022. szept. 25. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a betegtájékoztató egyértelmű:

"A dobozon és a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható/Felh.:) után ne szedje ezt a gyógyszert."


Akkor kellett volna spórolni, amikor az előzőt felírták: nem váltod ki, ha nem szeded be.

2022. szept. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ez van odaírva, de ettől még simán hatásos.


Az élelmiszereknél se úgy működik, hogy a lejárat napján éjfélékor 1 perc alatt megromlik a cucc.


Tablettánál semmiféle megromlás nem jön szóba.

2022. szept. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!