Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen szakorvos felé kellene...

Milyen szakorvos felé kellene forduljak a lenti tünetekkel?

Figyelt kérdés

3 hete napközben kissé érzéketlen nem éreztem az ujjbegyeimet, fura érzés volt. Estére elkezdett a fájdalom a jobb bordaívem alá hasítani, utána pedig bizsergett az egész testem helyenként, de szó szerint a fejem búbja, az arcom, a felkarom, a hasam, hátam és talán a combom is. Elmentem kivizsgáltatni.

Neurologia: koponya és teljes gerinc MRI negatív, EEG negatív.

Tüdőszűrő: minimális folyadék mindkét tüdőlebenyben, CT eredményre várunk

Vérkép: FVS és granulocita duplája a kelletének (erre kaptam antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt, 2 hét után sem igazán csökkentek az értékek)

Hasi UH: negatív (igaz ezt 2 héttel a probléma előtt nézték egy menedzser szűrés keretében)


Azt hittem, lehet csak kimerülten, így már 3. hete itthon vagyok, de majd újra előjöttek ugyanezek a tünetek.


Van valakinek ötlete, milyen irányba lenne javasolt elindulni? Nem igazán foglalkoznak velem sehol, de nem stimmel valami. 33 éves nő vagyok.

Köszönöm, ha válaszolsz!



2022. szept. 26. 20:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Jobb bordaív alatt a májad van, engem gasztroenterológiára küldtek vele, de ott nem szoktak ennyire sietni időpontot adni. Covid teszted volt?
2022. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Volt, nem vagyok covidos. Bár most mindenre azt mondjak, hogy “post-covid”.


Illetve, ilyenkor jellemzően a jobb oldalam bizsereg….nem faj összességében, de hátra behasít a jobb bordaív alá és kezdődik a bizserges, ami pár napig tart…

2022. szept. 26. 20:35
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Miutan az alapvizsgalatokon vegigmentel, es az osszes negativ, illetve a FVS es a granulocita szam nem valtozott erdemben az antibiotikum es gyulladascsokkentok ellenere sem, en onkologust ES kardiologust latogatnek meg. Csontvelo/nyirokcsomok, illetve szivelegtelenseg barmelyik formaja (bar ennek van kisebb eselye, mert a szivelegtelenseg nem okoz FVS szam valtozast, csak masodlagos problema eseten, pl szivelegtelenseg miatt viz a tudoben -> gyulladas). Valahol, valami elvaltozas elindult, ami lehet akar joindulatu is, szoval legyszives ne kapj szivinfarktust, hogy rakos vagy. Tudom, hogy nehez meggyozni a dokikat, hogy valami gond van, mert hamarabb kialtanak ki hipochondernek, mintsem hogy rendesen utana neznenek.

Ha dohanyzol, azonnal hagyd abba!!!

2022. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
28%
Kimerültél. Túl sokat vállalsz. Tipikus stresszes tünet. Maximalista vagy.
2022. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Második:

Szívultrahang is volt, azt kihagytam, teljes negatív. Sajnos dohányzom és nem igazán sikerült abbahagyni, pedig tudom, hogy kellene.

Én még a gasztro vonalat nézném meg.

Ja és ilyenkor, mikor bejön ez a hasítás, enyhe zsibbadás, bizsergés, utána a hátam és lapockám környéke elkezd égni.

Én arra gondoltam, először lehet elmegyek egy belgyógyász és gasztro kivizsgálásra….

Rosszul írtam, a neutrofil értekem a duplajara, nem a granulocita. Az pedig elvileg fertőzés/virus miatt szokott emelkedett lenni…..

2022. szept. 26. 21:04
 6/20 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, rengeteget vállaltam, nagyon stresszes a munkám, valóban kimerültem, de annak ilyen tüneteket nem szabadna okoznia, főleg úgy, hogy 3. hete szinte nem dolgozom és pihenek itthon.
2022. szept. 26. 21:06
 7/20 anonim ***** válasza:
Jajj, dehogynem! Szerinted honnan veszem? Baromi rossz érzés, és nagyon sokára múlik el. Elmentem mindenféle dokihoz, és sehol semmi.Fél év mire eltűnt az életemből. Magne B6-ot szedtem, attól jobb lett.
2022. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha a sziv ultrahang is volt es negativ, ebben az esetben valoban belgyogyasz es gasztrologia. A granulocita tobbnyire valami tumort jelez, erre irtam az onkologust.

Cigit hagyd abba...Ha Isten azt akarta volna, hogy fustoljunk, akkor kéménynek teremt minket es nem embernek. SZOKJ LE A CIGIROL!!! (es meg fogsz takaritani minden honapban ezreket, egy ev alatt akar 100ezret is megsporolhatsz)

2022. szept. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Hasonló tüneteid voltak kimerültségként? Vagy miben nyilvánult meg? B komplex vitamint fogok venni, arról olvastam, hogy jó. De lehet, hogy melle külön magnézium is jót tenne.

Az biztos, hogy besokallt a szervezetem, mert az elmúlt 2 évben csak a munkát hajtottam, aztán most jelzett, hogy elég. :/

2022. szept. 26. 21:23
 10/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm. Amilyen ára van a ciginek, sajna mondhatom, hogy évi többszázezret.

Belgyógyász és gasztró magánrendelésre nézek időpontot valamelyik magánklinikára. GGT meg bilirubin is magasabb volt kicsit, +10% körüli eltéréssel.

Utalom ezt, hogy nem foglalkoznak velem az orvosok és én keresgetem, hogy mi bajom lehet :(

2022. szept. 26. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!