Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudom van e itt olyan...

Nem tudom van e itt olyan ember aki ért ehez, de azért megpróbálom. Demencia lenne?

Figyelt kérdés
Lassan 20 éves leszek, eléggé fiatal, bár a gondolkozásom elég öreges mert folyton betegségeken jár az agyam tudniillik hipochonder vagyok egy kicsit. Viszont ez nem jelenti azt hogy ettől még nem lehetek beteg. Elég régóta van ez nálam hogy...felejtek...vagyis nem felejtésnek mondanám, inkább....olyan mintha figyelmetlenség lenne....mintha nem tudnék koncentrálni a hétköznapjaimra....az más tészta hogy olyan érzésem is van mintha nem én élném a saját életemet, csak külső szemlélője lennék, ez egy másik probléma. Tény hogy néha egyhangúak a hétköznapjaim. De ez nem ok szerintem arra ami most történik velem. Mondok példát mire gondolok....meg voltam róla győződve hogy október elsején van Halloween... egyszerűen nem értettem miért nincs tele minden ezzel hogy huuu jön a halloween. Sokszor van hogy nem találom a megfelelő szót és próbálom körülírni...nagyon sokszor van hogy nem tudom tegnap mit csináltam vagy ilyesmi, de ha mondják hogy ekkor meg ekkor itt voltam akkor emlékszem minden pillanatára. Ha végigolvastad azt köszönöm, ha segíteni is tudsz azt meg pláne
2022. okt. 3. 18:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mivel írtad, hogy hipochonder is vagy, ezért én azt gondolom ezek ideg alapon vannak nàlad, az agyad generàlja ezeket, èrdemes lenne felkeress egy orvost/pszichológust akinek őszintén elmondod, hogy ezek vannak, de hipochonder is vagy. És együtt találtok rá megoldást. Egyébként nekem mikor tele a fejem mindennel és már érzem, hogy nem úgy koncentràlok, olyankor egy adag milgamma vagy magne b6 mindig segít helyre ràzódni.
2022. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nekem az a baj nincs tele a fejem szinte semmivel. Majdhogynem egész nap itthon vagyok.
2022. okt. 3. 18:41
 3/20 A kérdező kommentje:
Kivéve a negatív gondolatok..azok folyamatosan jönnek... egyébként jártam pszichológushoz 1 évet
2022. okt. 3. 18:41
 4/20 anonim ***** válasza:
És milyyen diagnózis miatt jártál?
2022. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hipochondria, amivel ugye együtt járnak a pánik illetve szorongásos zavarok
2022. okt. 3. 20:04
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Hát akkor megvan. Nem demencia hanem hipochondria.
2022. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én is kb ugyanígy vagyok, mindent elfelejtek, már nagyon zavaró.. egyébként több ismerősöm is mondta, hogy ők is mindent elfelejtenek, én már arra gondoltam, hogy valami van az ételekben, ami ezt okozza, vagy a levegőben, vagy nem tudom hol. Mondjuk én 40 vagyok, de azért még ez sem olyan kor, hogy ennyire hülyének kéne már lennem.. de nekem is van olyan sokszor, hogy nem jutnak eszembe szavak, de még az egyszerűbbeken is néha másodpercekig gondolkodom.. én nem hiszem, hogy ez demencia, legalábbis remélem nem az😀 nálam talán a rossz alvás okozta ezt.
2022. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Lehet gyógyszer-mellékhatás is, alváshiány is. 20 évesen nem lehetsz demens. Ne kattogj ennyit rajta, ha néha néha nem ugrik be egy szó, azt vércukorszint esés is okozhatja.
2022. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha sokat vagy otthon,akkor zökkensd ki magad, menj tàrsasàgba minél többet. Dolgozol? Tanulsz? Minèl jobban próbáld lekötni magad, hogy kevesebb időd maradjon a negatív gondolatokra
2022. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanulok esti iskolán, de az is csak heti 2 nap. Az a baj amikor elmegyek itthonról jön a rosszullét... gyengeség hányinger, és ez tudom hogy csak szorongásos zavar, csak így nehezebben megyek el itthonról.
2022. okt. 3. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!