Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesémmel lehet a gond?

Vesémmel lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat és nagyon sokszor kell pisilnem. Naponta akár 15-20 alkalommal is. Egy éjszakát is nagyon ritkán alszom végig, 1-2-3, de akár 4 alkalommal is megébredek emiatt. Egy nagyobb sétát sem tudok élvezni, minimum kétszer pisilek azalatt. Kb 2.5 liter vizet fogyasztok. Cukorterhelésen voltam, minden rendben van.

3-4 éve áll fenn ez a probléma.


Az a gyanú merült fel bennem, hogy általános iskolás koromban iskolaidő alatt nem voltam wc-n, nem ettem és nem ittam. Ez a középiskolában sem volt másképpen, tehát összesen 6 éven keresztül voltam vegetatív állapotban délelőtt, ill koradélután hétköznaponta. Átlagosan 16 órán át nem ettem vagy ittam, és 8 órán át nem voltam wc-n. Ez 10 éves koromtól 16 éves koromig így ment. Szorongtam, ennyi a válaszom. Tanárok még elkísértek 3.-as koromig pisilni, de utána már nem, ugyanis “nagy voltam már ahhoz.”


Vizeletemről csak annyit tudok, hogy kicsit savas, mást nem állapítottak meg rutin vérvizsgálat - vizeletvizsgálat során.


Nagyon megnehezíti a mindennapjaimat a sok wcre járkálás. Amúgy nem tudom mi miatt pontosan, de híztam is azóta, mióta rendszeresen tudok étkezni. (Reggeli, ebéd, vacsora.) 21L


2022. okt. 15. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kicsi a hólyagod ennyi az egész.

Ha a veséddel lenne probléma akkor a vérnyomásod magas lenne, a lábad vizesedne, dagadna és a szemed alatt is ödémás (vizenyős) lenne...


A vese problémásoknak pont az a bajuk, hogy alig pisilnek kb napi egyszer vagy egyszer se, és a szemfehérjéjük sárgul, állandóan fáradtak, aludnának, hugyszagú az izzadságuk, és a fentebb már felsoroltak.

2022. okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem tudom mi miatt pontosan, de híztam is azóta, mióta rendszeresen tudok étkezni."


Iskolás korodban még volt torna óra, most meg már nincs meg az se, de közben eszel iszol.

Erre figyelj oda azért majd mert 2-3 év és felszalad 15 kiló!


Első válaszoló voltam.

2022. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Túlérzékeny hólyag vagy a medencefenék izomzatának gyengesége. Ez utóbbin a Kegel tornagyakorlatokkal lehet segíteni.
2022. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2# Nem vettem részt tornaórán anno, ennek ellenére ma mozgok, és +50 kiló…


De mitől lehet túlérzékeny a hólyag?

2022. okt. 15. 20:43
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem csak a veséd lehet a gond.
2022. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Először is sokat iszol. 2,5l/nap max nyáron ok vagy ha megeröltető sportot űzöl. Szóval redukáld le 1,5-2re/nap, bőven elég.

Másodszor nekem IC nevű betegségre hajaz: [link]

Egy hólyagtükrözés urulógusnál sokat segítene a diagnosztikában.

2022. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2,5 liter miért volna sok?
2022. okt. 15. 21:55
 8/12 anonim ***** válasza:

2,5l naponta az pont jó.


A folyamatos wc-re járás a nátriumhiány és káliumtúladagolás tünete is lehet.


Egyél meg 2,5l vízre 20g sót.

De olyat ami nincs káliummal mérgezve.

2022. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyolcas vagyok. Veheted a tisztaso.hu-ról, de ott egy kicsit drága. Tesóm se hajlandó a tisztaso.hu ról venni, mert. De persze, hogy drága, hogyha pharmasal.


[link]


Fittvitán is találsz tiszta sót.

Vagy megpróbálhatsz patikából vásárolni, már ahol nem tiltották be. Ezekbe nem tesznek jódot, szóval szedj mellé jód tablettát.



Ja és kerüld a káliumozott sókat.

2022. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja és én parajdi sót étkezésre nem alkalmasnak nyilvánítom 96-98 NaCl csak.


Én számomra, csak akkor só ha 99 százalék felett van.

2022. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!