Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami gond a vesémmel...

Lehet valami gond a vesémmel ha többször pisilek egy nap, mint az átlag? N

Figyelt kérdés

Egész idáig azt hittem hogy normális az ha naponta kb 20-30x pisilek, éjszaka is felkelek 2-3x, meg nekem ez olyan megszokott volt több éve tart. Ma olvastam hogy egy egészséges átlag ember napi 6-10 alkalommal megy mosdóba, 1 max 2x nagyvécézni. Nekem még ez a szám sem stimmel, napi 4-5 nagyvécé a megszokott, szóval úgy általánosságban mindig olyan helyen érzem magam jól ahol ingyenes a mosdóhasználat (vagy van egyáltalán mosdó) és akkor nem kell azon agyalnom hogy csak pár órát bírok ki az adott helyen.


Így leírva már nem is tűnik átlagosnak az ahogy napról napra élek, meglehet az orvos pár éve született vese rendellenességet állapított meg, de azt mondta hogy ezzel nem kell csinálnom semmit. Egy hónapja voltam ismét dokinál uh-n azt mondta hogy a vese belseje (veseűr vagy valami ilyesmi) kicsit nagyobb lett meg amúgy meg van csavarodva de nem befolyásol semmit (sokszor fáj az a környék a derekamnál).


Szerintetek mi van, mert az orvosok kb addig várnak amíg én rá nem jövök a bajomra és a szájukba nem rágom a megoldást... Látszólag fingjuk sincs, mi baja az embernek.



2022. máj. 19. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Cukorszintet is érdemes lenne nézetni.
2022. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a vércukorszintnek érdemes alaposabban utánanézni, nem tudom felírják -e például azt a vérvizsgálatot, ami az elmúlt háromhavi átlagot mutatja.
2022. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, én is háromnegyed óránként járok pisilni. Voltam vérvételen és nefrológusnál stb, de semmi rendellenességet nem talált. Ilyen típus vagyok
2022. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen elég gyakran járok kb fél évente, teljes vérvizsgálat volt, és csak a pajzsmirigyemmel van probléma, de az meg nem függ össze a vesével... Viszont találtak fehérjét a vizeletvizsgálaton, ez valami gyulladásra utal, de nem kaptam rá semmit. És nem is érzem azt hogy rossz lenne a közérzetem, csak nagyon ritkán. Ha nem találnak semmit, igazából én is arra a következtetésre jutok hogy ez a normális egy fajtája. Gyors anyagcsere vagy ilyesmi. Ti mit gondoltok erről?
2022. máj. 19. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennek fényében én akkor ugyanazt, amit leírtam. Valószínűleg nincs mit tenni, ilyen típus vagy.
2022. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális egyik sem. Nem ilyen 5 percenként kortyolgató típusú vagy, mint minden 2. nő? Aztán észrevétlen lecsúszik napi 4 liter.
2022. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Napi 4 liter nem sok nyáron. 4-5 liter átlagos, főleg hogy szinte egész nap kint vagyok a szabadban. Amúgy nem kortyolgatok 5 percenként hanem óránként lecsúszik pár dl
2022. máj. 20. 15:28
 8/10 anonim ***** válasza:
De, nyáron sem kell napi 4 liter a kaján felül, hacsak nem sportolsz a dögmelegben. Én kipróbálnám fele ennyivel és ha csökken a wc-re járás, akkor biza emiatt van.
2022. máj. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld azt, hogy óránként maximum másfél deci vizet iszol.
2022. máj. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Volt már hogy kevesebbet ittam, de megpróbálom megint. Bár valahogy nem tudom elhinni hogy csak ez lenne a 'probléma'.
2022. máj. 21. 01:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!