Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen az epekő műtét?

Milyen az epekő műtét?

Figyelt kérdés
Fájdalmas? Hogy zajlik?
2022. nov. 3. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Helyi érzéstelenítőt kapsz. Négy kis bemetszésen bevezet egy kamerát és sebészeti eszközt amivel eltávolítja az epehólyagot és az epekővet. Utána rövid kórházi tartozkódást igényel. Ha elmúlik az érzéstelenitő hatása utána minimális fájdalmaid lesznek.
2022. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen műtét nem fáj, altatásban végzik. A részleteket az orvossal kell megbeszélni.
2022. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem fájdalmas, inkább kellemetlen. Az enyém kb 10 éve volt, nem hiszem, hogy azóta sok minden változott. Kaptam egy szurit, ami elvileg ellazít, gyakorlatban olyan érzés volt, mint amikor éppen kezd hatni az alkohol. Szájon ledugták a csövet - na ez az, ami sz*r volt, meg, amikor kihúzták - kiszedték a követ, az egész alán 10-15 perc volt.
2022. nov. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3: ez nem gyomortükrözés volt???


Tutira nem szedik ki csak a követ, és főleg nem szájon keresztül.

2022. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező! Itt elég jól leírják:


[link]

2022. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Csak a követ kapták ki, miután szépen besárgultam már. Aztán kiírtak fél évvel későbbre epehólyag eltávolításra is, de úgy értettem, a kérdező a cskő eltávolítására kíváncsi.
2022. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6: Ilyenről még nem is hallottam!


Az egész családunk felmenő női ága epeköves, mindenkinél mindenestül kapták ki a hólyagot.

2022. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Létezik ERCP vizsgálat, ami az, amit 3-as írt, azzal a követ ballonnal lehet a patkóbélbe juttatni, azt hiszem azzal ki is lehet húzni. Van amikor ez gyorsabb megoldás pl. sárgaságnál, epeút elzáródásnál.
2023. márc. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!