Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux? lehetséges?

Reflux? lehetséges?

Figyelt kérdés
Szóval ez még először augusztusban jött ki nálam, sokszor kellett levegőt vennem és olyan volt folyton mintha nem menne le rendesen a tüdőmig hanem valahol a torkomban elakadna a levegő, befejeztem a cigizést 1-2 hétig és el is múlt a dolog, de utána visszaszoktam és igaz sokkal gyengébben de október ota folyamatosan olyan mintha nem kapnék úgy levegőt, egyre csak romlott a dolog, márciusban már a torkomba is kicsit fura érzés volt és még rosszabb lett ez az egész, májusban letettem a cigit 1 hónapig és javult a helyzet, júniusban szedtem 1 hónapig protonpumpa gátlót ede semmit se hatott, nyáron rengeteget cigiztem és kb mindennap ittam, augusztusban áttértem a snüsszre és szeptemberben már jóval jobb volt az egész dolog, viszont szeptemberben megint nagyon rákaptam az ivásra és mindennap ittam sajnos esténként, meg nem olyan sokat de napi kb 2 szálat, meg hétvégente 5-6ot újra elkezdtem szívni, és azóta megint jóval rosszabb ad olog. 3 hete szedek 40mg rubemant naponta de semmit sem nagyon segít :( Szerintetek ha teljes mértékben leteszem a cigit és az alkoholt, és odafigyelek mostantól az étkezésre, lehetséges hogy teljesen kigyógyuljak

2022. nov. 5. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, szerintem jórészt az életmódtól van plusz esetleg a szorongás. Nekem is a kávétól van..
2022. nov. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon félek hogy nem tudnék meggyógyulni:( Főleg hogy a gyógyszer sem hat.. Ez az érzés mintha nem kapnék elég levegőt, vagyis ez a fulladó érzés nagyon rossz :/ Szerinted tényleg hogyha változtatnék teljes mértékben akkor megtudnék gyógyulni?
2022. nov. 6. 00:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tuti elmúlik, ezt a túlzott savtermelés okozza, felborul a gyomor ph-ja
2022. nov. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kellett 2-3 hónap hogy a gyógyszer hasson, és én nem ittam csak vizet, cigi erős savat csinált, és az édesség is, meg persze a savas ételek. Szedd a gyógyszert, vizet igyál, de azt sokat és ne cigizz, diétázz, akkor majd rendbe jössz. Persze aki refluxos annak ha el is múlik egy időre, időnként fellángolhat, tehát sajnos mindig oda kell figyelni.
2022. nov. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem a doki azt mondta már 10.napon hogy jobbnak kellene lennie
2022. nov. 6. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!