Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Középfülgyulladás, de nem...

Középfülgyulladás, de nem tudok elmenni most sehová?

Figyelt kérdés

Egy napja tart, hétvége van.

Az ügylet állítólag nem írhat ki antibiotikumot, és én félek, hogy a dobhártyám kipukkad a fenébe. Nincs itthon csak otipax és orrspray ami nem segített.


Nem veszik otthon komolyan így hogy elvigyenek egy sürgősségire kizárt. Ha meg cirkuszt csinálok belőle hallgathatom évekig.


Várhatok még egy napot, hogy utána elmenjek a fül orr gégészetre, vagy addig mi legyen?


Ha esetleg tényleg kipukkad, akkor mennyi esélyem van hallani majd utána?


Bármilyen ehhez kapcsolódó tapasztalatot várok szívesen.



2022. nov. 6. 11:44
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
miért ne írhatna ki az ügyelet antibiot?
2022. nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
De írhat. Nekem is telefonos egyeztetés után tettek fel a hólyaghurutomra antibio-t, valamikor tavasszal vagy nyár elején. Gőzöm nincs, mi kell a gyulladt fülre, de egy probát megér, ha felhívod őket. Valami rokon vagy barát nem vinne be ügyeletre?
2022. nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Ha random besétálok akkor egyébként van esélye hogy adnak?

Megfogom majd kérdezni, csak sok helyen hallottam ilyeneket nem adnak csak úgy oda.

2022. nov. 6. 12:01
 4/46 anonim ***** válasza:
77%
csak úgy nem adnak, előbb kivizsgálnak, amire jó sokat kell várni
2022. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Persze, a vizsgálat miatt is megyek, mert jobban látják a helyzetem, mint én.
2022. nov. 6. 12:03
 6/46 anonim ***** válasza:
78%
Hány éves vagy, 12? A gyógyszert nem a kezedbe adják, hanem felhőbe rakják fel a receptet. Ha gyulladt, akkor gyull.csökkentőt kapsz, miért ne írnák fel, ha az való erre...? Nem drogot kérsz, csak antibiotikumot. Nem is értem, szerinted hogy működik ez: ott még nem tartunk, hogy ki kelljen érdemelni pontozás alapján, ez még nem Észak-Korea...
2022. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy szóltál, de tudok róla.
2022. nov. 6. 12:07
 8/46 anonim ***** válasza:
54%

1) Nekem is volt már

2) A praxisban kezeltünk is ilyen gyerekeket

Várhatsz egy napot, ha tudsz. Nem baj ha kilyukad a dobhártya (kisgyerekként nekem is felszúrták). Inkább a paracentézis, mint hogy belülre terjedjen a genny... A pici felszúrt lyuk miatt még hallani fogsz, és be is gyógyul. Ha spontán perforál (kilyukad, NEM pukkan, durran stb) sem gond.


[link]


Segíteni szokott zokniba töltött, melegített só, és erre hajtani / pihentetni a kritikus fület.

2022. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Hany eves vagy, hogy teged cipelni kell orvoshoz? Kire varsz? Miert kene cirkuszolni?

Telefonalj szepen, kerdezd meg az ugyeletet, hogy ezzel be kell-e menni. Ha azt mondjak, igen, indulj szepen, nem kell varni a nem tom kikre, kiveve, ha 12 eves vagy, de nem annyinak tunsz.

Hajra kerdezo, menni fog ez :)


Amugy meg en kozepful gyulladasra eletemben nem kaptam antibiotikumot, marmint olyat, amit szedni kell. A fulembe kaptam ilyen gyogyszeres tomest, illetve azon kivul fulcseppet kaptam meg, talan valamelyikben volt antibiotikum, de nem tudom.

Es soha nem lyukadt ki a dobhartyam, felszurni se kellett szerencsere. Nagyon tud fajni amugy, de egy mezei kis fulgyulladas 1-2 nap alatt nem okoz akkora kart, legalabbis nalam nem, de most ezt nem azert mondom, hogy akkor ne telefonalj az orvosnak, csak azert, hogy ne felj ennyire :D

2022. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
70%

Hát én úgy tapasztaltam, hogy az ügyelet csak van, de nem csinalnak semmit. Sok helyen meg nem orvos van, hanem mentőtiszt(ők meg normál esetben nem irhatnak fel vényes gyógyszert-max ott ad valamit a készletből-, de lehet változott azóta valami ezugyben).


Másrészt: 90-es években voltunk tesómmal gyerekek, azt hiszem neki volt kozepfulgyulladasa és az ugyelet leszarta.

Nagymamám 2020-ban volt rosszul, leszartak. Végül csak korhazba került és kiderült, hogy kiszáradt, ha otthon marad, meghalt volna.


Surgire meg szintén felesleges menni, mert mire sorra kerülsz, mehetsz a normál rendelésre.

2022. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!