Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Férges lennék vagy csak...

Férges lennék vagy csak túlaggódom?

Figyelt kérdés
Ma reggel a kávém után hirtelen rámjöt.. majd amikor ránéztem a szélketembe egy giliszta formájú fehér csíkot láttam kb. 2 centi hosszú lehetett és max 1 mm átmérőjű, de nem mozgott. Az orvost felhívtam, aki azt mondta, hogy lehet, hogy valamit nem emészthettem meg, amíg nem jönnek a tünetek, addig nem aggódjak. Nos, most mintha viszketne, de nem olyan erősen, az is lehet, hogy bebeszélem magamnak. Nagyon aggódom. Ha tényleg az lennék kb mennyi idő mier megszabadulok ezektől?

2022. nov. 14. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hányadik kérdést akarod erről kirakni? Menj orvoshoz vaze
2022. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Túlaggódod.
2022. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérsz a háziorvosodtól egy székletvizsgálatra beutalót.
2022. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 most teszem föl elöszőr ezt a kérdést ha hiszed ha nem
2022. nov. 14. 20:32
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 az a terv, ha gyűlnek a tünetek.
2022. nov. 14. 20:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi.

Ne izguld túl.

2022. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én féreg fóbiás vagyok úgyhogy megértem. Semmitől nen félek annyira a világon, mint a bélférgektől. Én amikor hívtam a dokit hogy van tünetem (pedig az sima viszketés volt csak, mint utólag kiderült ekcémás lett a bőröm a fenekemen, egx gyógyszer mellékhatása volt mindegy is, de nekem akkor a doki automatikusan kiirta a Vermoxot. Székletvizsgálat nélkül. Beszedtem az összeset 😁 ez igazából a Te szervezetedre nem káros, viszont az összes fajta bélférget kiöli. Esetleg kérd meg rá, hátha mégis. De akkoris több értelme van szépen vinni székletet, vagy a ragasztós módszer - amikor ilyen szalagragasztó szerű valamivel kell lenyomatot venned a végbélnyílásodról. És akkir kapsz egy pontos leletet és kiderül hogy van e féreg vsgy nincs. Amúgy szerintem amit Te láttál a kakidban, az nem jelenti egyáltalán azt higy féreg lenne. Sokmindenre rá tudjuk fogni hogy féreg, ha mindig mindenki megtúrná a kakit. Úgyhogy nyugi. Amúgymeg lélek nyugtatásnak: fokhagyma, tökmag, sőt vannak vény nélkül kapható készítmények is. Amúgy nagyon könnyen meg lehet tőlük szabadulni gyógyszerrel. Nincs mitől félni
2022. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a megnyugtató szavakat. Egy kicsit jobban érzem magam.

És igen egyből utánaolvastam és szerencsére van nálam diófalevéltea, gyömbér és fokhagyma. Bár az utóbbitól rosszul leszek, ha nyersen fogyasztom (nem mindenkinek bírja mája meg a gyomorsavtermelést is rendesen beindítja), de lehet azért is nyugodtam meg, mert a fokhagyma levitte a vérnyomásomat 😅. Mindenesetre csinálom az óvintézkedéseket. Lehet tényleg csak egy cérnagiliszta kinézetű megemésztetlen vmi volt, mert egyébként nem mozgott. Egyébként nem szoktam a kakimba turkálni, csak valahányszor nagyvécézek, akkor mindig veszek egy gyors pillantást a művemről, mert na mégiscsak kíváncsi vagyok mik zajlottak le bennem és ez a fehér cucc pont a tetején volt. Azt hittem h kiugrik a szívem.

2022. nov. 14. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!