Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ezekkel a tünetekkel hívni...

Ezekkel a tünetekkel hívni kéne a mentőt vagy túlaggódom?

Figyelt kérdés

A háziorvosomat nem bírom elérni egyelőre. Napok óta nagyon rosszul vagyok, tegnap csináltattam egy pcr tesztet, pozitív lett covidra.

Gyengeség, izomfájdalom, torokfájás, csúnya hurutos köhögés. Ha pár percig beszélek vagy mozgok (2-3 p), jön a nehézlégzés, szúró mellkasi fájdalom. A mellkasomra nehezedő nyomás és fájdalom több óra fekvés után enyhül, a köhögés és a nehézlégzés pár perc alatt megszűnik. Mikor már jobban érezném magam, kezdődik elölről.

Lázam nincs.



2021. márc. 16. 19:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Hívd fel őket nyugodtan, mondd el nekik a tüneteidet, aztán kérdezd meg, hogy mi legyen.
2021. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező mindenképpen hívd fel őket ha a háziorvost nem éred el. Ha idejében megkapod a megfelelő gyógyszereket, akkor jobbak az esélyeid!
2021. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Kimegy a mentő, néznek oxigénszintet és bevisznek, ha kell. De előbb az ügyeletes orvost hívd!
2021. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Jó lenne tudni az életkorod, és hogy van-e alapbetegséged. Illetve rendelhetsz neten szaturációmérőt, ha 94% alatti értéket mér akkor nem oké, ha 90 körülit akkor baj van. Optimális esetben, ha nem kell kórházba menni, a háziorvosod akkor is adhatna kezelést (jó is lenne, ha tenné). sürgősségin dolgozom, hidd el, ha nem muszáj, nem. akarsz bekerülni - ledig a mentő valószínűleg be fog vinni.

Ha fiatal vagy és nem olyan vészes a helyzet, akkor próbáld meg a szaturációmérő-háziorvos kombinációt. Ha rosszabbul leszel és idősebb vagy, akkor hívj mentőt.

2021. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 32 éves vagyok, hashimotos, de szerintem ez nem oszt nem szoroz. Alapvetően nincs bajom. Holnap ráfekszem arra a telefonra, nagyon nem szeretnék kórházba kerülni, remélem, sikerül elérni az orvost. Utána nézek a szaturáció mérőnek is, köszönöm.
2021. márc. 16. 22:04
 6/19 anonim válasza:
78%
Nekem segített ,ha félig ülve feküdtem és én aszpirint, d vitamint szedtem és pihentem.Sajnos ilyen ez a betegség,tűrni kell sajnos és türelemmel pihenni.
2021. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Sajnállak :( nálam is ugyanez van csak én ma megyek tesztre.Jobbulj
2021. márc. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nalam a nehézlégzés állandó

Már csak az maradt

6 napja

Aggaszt

Folyton attól félek tüdőgyulladás

Pedig laz is elmúlt de hallottam már tünet mentes tüdőgyulladásrol is..

Írj hogy mire jutottatok.

Hogy vagy azóta?

2021. márc. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jobban vagy azóta?
2021. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sokkal jobban sajnos, de már van orvosi segítség és a gyógyszeres kezelés is elindult.Ha rosszabb, menni kell a kórházba-de szerencsére nem romlik az állapotom.

Köszi mindenkinek az érdeklődést, segítséget.

2021. márc. 18. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!