Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SIBO okozhat időszakosan...

SIBO okozhat időszakosan jelentkező tüneteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igyekszem rövidre fogni. 2 éve a Covid mizéria kezdetekor kezdődtek a gondjaim. Soha de soha nem volt baj az emésztésemmel, bármit ehettem (kivéve ha megjött, mert akkor a görcstől rossz volt néha).

Puffadtam gyakrabban, laza lett a széklet. Dokim intoleranciára gyanakodott. Ami volt: glutén teszt, intolerancia panel, hasi UH, teljes gasztró vérkép, mind okés volt. Tej és enyhe tojás intolerancia lett, ezeket el kellett hagynom + probiotikum. Hol jó lett hetekre, pár napra fura, de nagyrészt jól voltam. Proktológián voltam egyszer kis vérzések miatt, de ott megtalálták mitől volt és kaptam kúpot.

Ezután hónapokig tök oké volt, azt hittem elmúlt végleg nem is gondoltam rá. Aztán jött az egyetem vége, szakdoga, záróvizsga, vizsgák.. Nagyon hirtelen sok stressz ért és visszajött. Estére fel vagyok fújódva, van hogy tökéletes, de van, hogy hasmenősebb a széklet. De láz/fájás stb nincs. Olyan vagyok, mint egy metángyár este és reggel.

Mindenki szerint körülöttem stressztől produkálom ezeket. De én már nem tudom. Írtam egy gasztrósnak erről és egyből azzal jött, hogy voltam-e nézve SIBO-ra, vagy hisztamin/fruktóz intoleranciára.

Ezek okozhatnak olyat, hogy nem végig vagy rosszul, hanem néha így előjön jobban? Elmennék egy ilyen kilégzéses tesztre, mert ilyenem nem volt.



2022. nov. 16. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is megyek SIBO tesztre. Gyomor és vekonybél biopszia volt, meg kalprotektin vizsgálat, eddig minden negatív. Glutént már két hónapja nem eszek, laktózt csak elvétve. Hagymás dolgokat se. Pár hétig oké, aztán visszatér minden. Ehhez még vashiányom is van.

Nekem is időszakos hasmenések, puffadások vannak. Szóval nem tudom.

2022. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ismerős ez igen.. Nekem akár hónapokig is okés néha, majd nem is tudom mihez kötni és pár napra fura lesz. Stressz az mondjuk tuti hat rá, azt megfigyeltem.

Majd mesélj mi volt, érdekel!

2022. dec. 9. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Voltam SIBO teszten. Szerintem nem lett rossz az eredmény, de az orvosom még nem látta, a héten talán ránéz.

Ami érdekes, hogy ettől a laktulózos löttytől sokkal kevésbé voltam felfújódva, mint mondjuk egy normális ebédtől.

Legutóbb egy sima gombás rizstől voltam rosszul, se glutént, se laktózt nem tartalmazott, de utána pár órával kétszer is vizes hasmenésem volt. Az előtte lévő reggelim is minden mentes volt.

Ettől a laktulózos löttytől meg éppen csak kicsikét zuborgott a hasam, még csak nem is feszült annyira, hogy fájjon.

Ha sós vízben főtt csirkemellet eszem sós vízben főtt basmati rizzsel, na akkor általában nincs bajom, de ezt a diétát csak 2-3 napig bírom.

2023. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló cipőben járok, időszakosan és kiszámíthatatlanul jönnek a tüneteim. Egy másik kérdésnél hosszasabban kifejtettem. Ha érdekel, nézd meg (#3 voltam):


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__122..

2023. jún. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!