Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Teljesen megkeseríti az...

Teljesen megkeseríti az életemet az extraszisztolé. Valami jó tanács?

Figyelt kérdés

2022. nov. 18. 23:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
52.éves nő vagyok. 20.éves koromban állapították meg a mitrális prolapsust. Akkor, pánikbeteg is voltam/vagyok. Akkor is már volt extraszisztolék, ki voltam vizsgálva, rengetegszer. Azt mondta az orvos, a stressz, pánik miatt van. Szedtem betalocot, most bisoblockot szedek, gyorsabb pulzusra. Pár hónapja dolgozom egy új munkahelyen, ahol szeretek lenni. Azóta, sokkal többet kihagy a szívem. Borzalmas érzés. Tönkre teszi a napjaimat... 😑 Főleg a buszhoz való 1.km-es gyaloglás közben érzem a kihagyásokat. Benne vagyok a klimaxban is. Nektek volt ilyen?
2022. nov. 18. 23:47
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt ilyen 18 f éves koromba kezdődött előtte is volt csak ritkábban,mikor elkezdtem dolgozni 18 éves koromba akkor kezdett durvább lenni,kb 10 másodpercenként volt egy esztra ütés,elég zavaró volt,

aztán eltelt 3 év 64 kilóról híztam 76,nekem akkor kezdett elmulni mikor elkezdtem hízni hetente 2 szer ettem sült szalonnát,kizártam a zenét,aludtam kb napi 7-8 órát,magne b6 vitamint szedtem,

kevesebbet stresszeltem.

2022. nov. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kardiológiai kontroll kellene, ha rosszabb. Lehet, hogy kellene rá egy szívkatéteres műtét.

Nekem szívritmus zavar miatt meg lett csináltatva (menopauzával sűrűsödő extra systolék), nekem is 16 éves korom óta volt, csak nem vizsgáltattam ki, mert régebben jobban kompenzálta a szervezetem.

Úgyhogy 7 éve megműttettem, azóta panaszmentes vagyok. Gyógyszert sem szedek.

2022. nov. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos, többször voltam már a sűrgősségin is ezzel, de amikor meglátják a papíromon, hogy pánik beteg vagyok, alig foglalkoznak vele. Bent vagyok pár órát, rám kötik a monitort, aztán azt mondják ez a stressz, az ideg miatt van. De így ezzel együtt élni nem lehet, mert minden félreütést megérzek.Régebben a pulzusom is gyorsabb volt, most meg 62-65.körül van. Hétfőn elmegyek orvoshoz, csak sajnos mindent a pánikra fognak.
2022. nov. 19. 08:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ki kellene hangsúlyoznod, hogy kifejezetten hosszabb (km-es) utak megtétele után fokozódnak a tünetek, az alapbetegségedtől függetlenül.

VAGY keresni egy lekiismeretesebb kardiológust. Több ötletem nincs.

2022. nov. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Most nem fogom engedni, hogy lerázzanak a szokásos mindókával, hogy "menjen haza, nincs semmi baja, csak szorong, és pánikos" Igen, nagyon sokszor vizsgáltak már. Ekg, uh, stb. De így nem lehet élni. A munkám meg az állandó jövés, menés, (gondozónő) nem egy nyugis munka.
2022. nov. 19. 09:37
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 17 éves koromban jelentkezett mert túl voltam hajszolva a pánik roham és az extra ütés kéz a kézben járt. Plusz refluxos is lettem ami megmaradt.Majdnem kórházban kötöttem ki mert ha ez így ment volna örökre megmarad. Egyik alkalommal 210/150es értéken vert egyik rosszullétnél a szívem akkor voltam 24oras megfigyelésen. Kaptam nyugtatót szorongás csökkentőt és ezektől egy év alatt elmúlt. Én este nem kaptam tőle levegőt szó szerint mintha rá vagtak volna a mellkasomra.
2022. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Én is évekig fulladtam, sóhajtási kényszerem volt. Az most ritkán jön elő szerencsére. Erre az idegi alapon lévő szívkihagyásra, sajnos semmi gyógymód nincs, ebben a modern világban. Ez szomorú.
2022. nov. 19. 11:37
 9/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem ez most kezdődött el, megyek vele jövő héten magánba, mert nem akarok vele várni. Lehetséges ez stressztől valóban? A hónapban államvizsgázom és egy állásinterjúm is lesz a héten. Nyáron is volt, hogy egy ideig éreztem ilyet, de aztán mintha eltűnt volna és most újra előjött.

Van, hogy mintha minden percben érezném.. Aztán volt, hogy annyira megijedtem tőle, mert extrán hagyott ki, hogy utána felment a pulzusom az egekbe, soha nem éreztem ilyen gyorsnak. Őszintén eléggé be vagyok ettől pánikolva, hogy mi lehet így hirtelen. Pánikra mindig is hajlamos voltam, de ilyenem még nem volt.

2023. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9/ lehet hogy hülyén hangzik de nekem ezej váltak be pl,

abba hagytam az zene halgatást egy időre,

kerültem a koffeint amiről sikeresen le is szoktam,

több folyadékot ittam kb 3 liter,elkezdtem szedni magne b6 ot reggel este egyet,

és kerültem minden olyan helyzetet amitől felment volna a pulzusom(vita,konfliktus,akció/horror filmek)

több időt fordítottam alvásra meg szellemi kikapcsolodásra(hobby,pl rajzolás/olvasás)

nekem ezek váltak be lehet neked is segítenek.

2023. jan. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!