Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez limfóma lenne?

Ez limfóma lenne?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3.5 éve vannak megnagyobbodott nyirokcsomók a nyakamban itt-ott. Kb. 1.5 éve jártam velük onkológusnál, mert már aggódtam, hogy nem limfómáról van-e szó. Az orvos megvizsgált fizikálisan, ultrahanggal is, valamint egy nagyrutin vérképet is kértem, csak hogy megnyugodjak. Alapos volt, azt mondta, minden rendben van, nyoma sincs bajnak.

Viszont 2 napja nyelésekkor enyhe fájdalmat éreztem a torkom tájékán, de nem olyan helyen, mint mikor az embernek torokgyulladása van, stb., hanem valahol talán a pajzmirigy mellett. Ez mára el is múlt, viszont a fájdalom helyére jött egy hosszúkás gombóc, ami gondolom szintén nyirokcsomó. Érzem, ha nyelek, meg talán levegővételkor is minimálisan, hogy nem olyan, mint lennie kéne/volt. Azt hiszem, mobilis, mert mintha elmozdulna az ujjam alól, ha tapogatom, de nem érzékeny.

Nagyon aggódom, mert a meglévő csomóim miatt gyakorlatilag minden ilyesmit limfómával hozok összefüggésbe, elég hipochonder tudok lenni, és sok olyat olvasni, hogy egyeseknek csak évek után, meg többszöri alkalommal derült ki, hogy valóban baj van, stb.

Mit gondoltok? Mindenképpen várjak vele néhány napot, mielőtt orvoshoz fordulnék, hátha visszahúzódik magától? Van okom aggodalomra? Köszönöm.



2022. nov. 21. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Saját magad is leírod az okot: hipochondria.
2022. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megnagyobbodott nyirokcsomókkal érdemes évente visszamenni szűrésre. Olyanok ezek, mint az anyajegyek. Azokat is nézetni kellene évente, vagy mint a nőgyógyászati rákszűrés, szintén évente.

Nekem a hónaljamban van egy megnagyobbodva, már 10 éve járok vele vissza rendszeresen, orvosi javaslatra.

Menj el, és ha negatív, legalább egy évig nyugodj meg. :)

2022. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!