Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha vizes hasmenésem van akkor...

Ha vizes hasmenésem van akkor még hányhatok?

Figyelt kérdés
Estére vizes hasmenésem lett, begörcsölt az alhasam és azóta harmadjára megyek wcre az elmúlt fél órában. Tegnap puffadtam meg nehéz volt a gyomrom de mára étvágyam is lett és stb. Vacsora után jelentkezett a hasmenés nagyjából 1,5 órával enyhe laktózérzékenységem van és sajt leves volt a vacsora a szálláson bízom benne, hogy csak annyi mert képest vagyok bebeszélni magamnak betegségeket. Összefutottam egy ismerőssel (így látásból beszéltünk pár szót) akinek a rokona hányós - hasmenéses vírusban szenvedett remélem hogy nem kaptam el. a legjobban ami aggaszt a hányás, ha ment a hasam attól még hányhatok? Illetve aki laktóz érzékeny lehetek attól úgy?

2022. nov. 22. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Étcsokit nyomass be ilyenkor
2022. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
te vagy a hányásfóbiás?
2022. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm a válaszod, az lesz a reggelim majd mert most kajára se bírok nézni.

2. Nagyon vicces vagy semmi közöm a hányás fóbiás kérdésekhez.... Én is félek tőle de nem értem miről beszélsz első kérdésem a témában..

2022. nov. 22. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Sajnos nem kizárt , hogy ha vírust kaptál be , hogy a hányás később jelentkezzen. Vegyél holnap széntablettát , az jó hasmenésre. És ha félsz a hányástól, akkor ha tudsz vegyél daedalont, ami nem vényköteles , vagy cerucalt , amit orvos tud kiírni receptre.

Egyébként én emetofóbiás (hányás fóbiás ) vagyok, szóval teljesen megértem a félelmedet!

2022. nov. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3. Köszönöm a segítséged, végre valaki aki még is érti.... Vettem be cralexet ha megfogta akkor remélhetőleg már rendben leszek?
2022. nov. 23. 04:34
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
reméljük igen. Egyél ma konnyueket! Es sok folyadek!
2022. nov. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Remélem :) Azóta is csak egy enyhe alhasi fájdalmam van. Köszönöm
2022. nov. 23. 09:37
 8/8 anonim ***** válasza:
17%

Én még egyszer sem voltam hányós hasmenéses vírusban, pedig már 20 felett vagyok. Le is kopogtam. Nekem ha egyik problémam van pl: megy a hasam, akkor hányi nem szoktam, és forditva is igaz. Szerintem nem törvényszerű ez a dolog..

Én legvégső esetben szoktam széntablettához nyulni hasmenés esetén, nekem mindig azt mondtak ürüljön ki. Vízpótlás, vannak már olyan készítmények, amik pl: normolyt, ami kepes pótolni a kieső fontos sókat. Normaflore, vagy valami probiotikum, meg diéta.

2022. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!