Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Feledékenység, figyelmetlenség...

Feledékenység, figyelmetlenség 32 évesen?

Figyelt kérdés
Mennyire aggódjak? Az elmúlt fél évben nagyon sokszor elfelejtek dolgokat. Nyitva hagyom a hűtőt, elkészítem az ebédet,de elfelejtem megenni, elindulok bevásárolni de nincs nálam a táskám. A mosás is sokszor a gépben marad vagy kint felejtem a szárítón a kertbe. Ezekre még azt mondanám egye fene biztos csak fáradt vagyok (keveset tudok aludni) A boltba már csak listával megyek mert ha 3 dologért megyek akkor is elfelejtem miért mentem. Sokszor rám köszönnek az utcán ismerősök, de nem tudom kik azok, ismerős...de egyszerűen nem ugrik be ki az. Eltévedek olyan helyeken ahol azelőtt mondjuk 1-2 éve jártam és magabiztosan tudtam az utat. Régen ilyen nem volt már ez is furcsa. Amiért viszont elkezdtem aggódni. Minap amikor a kisfiammal jöttünk hazafelé megkérdezte, hogy mit csináltam amíg suliba volt és nem jutott eszembe. Utána egész délután agyaltam és be-be jöttek a dolgok, de rettenetes érzés volt... Orvosnál voltam néhány hónapja vashiányos vérszegénység tünetek miatt (hajhullás, bőr szárazság-viszketés, aluszékonyság, állandó fáradtság, alacsonyállandó 90 kötüli vérnyomás) azóta szedek vasat de kontroll azóta nem volt. Valaki tapasztalt hasonlót?
2022. nov. 25. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

szenilis lettél,

biztos kíváncsi voltál és aki kíváncsi, hamar megöregszik, veheted fel a nyugdíjat és 5 év múlva gyűjthetsz koporsóra

adieu

2022. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az hasznos tanácsot! Sajnos mivel egyedül nevelem a gyerekem és a szüleim sincsenek éppen jó állapotban ezért én felelek értük, nem mehetek még betegszabira sem...Jó poénkodni más baján! Gratulálok!
2022. nov. 25. 10:31
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez egyáltalán nem normális, ugyanaennyi idős vagyok, mint te, de semmi hasonló nincs velem. Vizsgáltasd ki magad alaposabban, idejében kideríteni mi áll a háttérben, nehogy valami komoly probléma legyen. Nagyon fiatal vagy még bármiféle ehhez hasonlóhoz. Próbálj meg eleget aludni, pihenni, mozogj is valamit. Tudom, ezeket könnyű mondani, hogy egészséges életmód, blabla, mindenki tudja mit kéne csinálni, csak nem olyan egyszerű. Azért amennyire lehet, legyél benne tudatos, próbalj meg mozogni is valamennyit és sok vitaminban gazdag zöldséget-gyümölcsöt fogyassz a lehetőségekhez mérten. Vigyázz magadra, jobbulást kívánok!
2022. nov. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Mindenképpen ki kell vizsgálni mert amiket leírtál ezek a demencia jelei ahhoz meg még fiatal vagy. Valami biztosan áll a háttérben.
2022. nov. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szvicsi ***** válasza:
45%
Nem tudom, hogyan de pihenned kellene egy kicsinél azért többet. Anno én is voltam így, de 3 kisgyermekkel és sok költözéssel ( 17 év 17 albérlet). Egyszer azt kellett mondanom, na itt van a világ vége teszek mindenre és mindenkire. Nem könnyű ezt elárulom, de valahogyan ki kell egy kicsit kapcsolódni, el kell menni sétálni csak magaddal foglalkozni egy kicsit és 7végén tovább lustálkodni egy kicsit hidd el 1-2 óra én idő nagyon sokat javíthat a helyzeteden. Persze az is sokat jelenthet, ha tudsz valakivel őszintén beszélni még akkor is ha azt hiszed, hogy csak panaszkodsz. Hidd el ezek a kis apróságnak tűnő dolgok 1-2 hónap alatt jelentős javulást fognak eredményezni az életedben.
2022. nov. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, csak én 25 éves vagyok. Kiderült a probléma?
2022. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!