Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Torokgyulladásnál miért ad ki...

Torokgyulladásnál miért ad ki a torkom akaratomon kívül hangokat?

Figyelt kérdés

Életemben második alkalommal tapasztalom ezt, most covid beteg is vagyok.

Fájdalmas torokgyulladás és, amikor fekszem az ágyban, próbálok elaludni, időnként érzem, mintha görcsölne belül a torkom.

És időnként hangokat ad ki a torkom úgy, hogy én ezt nem tudom megakadályozni. Valami ilyesmit: "Hmmm..." vagy: "Ahha..."

Olyan hangokat is, amit betűkkel itt nem lehet leírni.


Az orvosoknak hiába mondom el, nem hiszik el. A háziorvos kinevetett, azt mondta, ilyenről még nem hallott. Több gégésznél is voltam, privátnál is, ők azt mondták, biztosan képzelődöm vagy ezt álmodtam.


A családtagok viszont azt mondják, hogy időnként hallják ezt akkor is, amikor alszom, szóval biztos, hogy nem képzelődöm.

Attól félek, hogy idővel akkor is előfordulhat, amikor nem fekszem, hanem pl. emberek között vagyok. Nagyon kellemetlen lenne.

Kipróbáltam többféle gyógynövényes teát, szopogatós cukorkát, szirupot. Semmi nem segít. :-(

Valakinek voltak már ilyen panaszai?

Ha igen, segített valamilyen gyógyszer?



#gyógyszer #betegség #torokgyulladás #COVID #hangszállak #megvázás
2022. nov. 29. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld felvenni videóra.
2022. nov. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem covid alatt akaratlan belégzéseim voltak. Nem is éreztem, nem én vettem levegőt. Nagyon ijesztő és zavaró volt.
2022. nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es: Milyen belégzések?
2022. nov. 29. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy lélegeztem ütemesen, és közben belélegeztem akaratomon kívül. Nagyon rossz volt.


Nagyon ritkán azóta is előfordul.

2022. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es: Az orvos tud róla?
2022. nov. 29. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszer bevitt a mentő,míg covidos voltam (nem emiatt), de hazaküldtek. Voltak nálam súlyosabbak is.

Ez amúgy valami neurológiai tünet volt szerintem. Covid alatt előfordult az ilyesmi.

2022. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!