Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel gyorsíthatnám a vesekő...

Mivel gyorsíthatnám a vesekő távozását?

Figyelt kérdés
Már több mint 1 hónapja szenvedek,pár napja annyira szúr,fáj a húgycsövembe és az alhasam rettenetes,mikor pisilek az is annyira csíp,szúr.Voltam röntgenen azt mondta a doki nem látja a követ a vese üregrendszeri tágulat van.De gondolom ha ilyen fájdalmaim vannak még meg van a kő.Rengeteget iszok beszedtem a rowatinexet Is,még mit tudok tenni,hogy végre megszabaduljak tőle?

2022. nov. 30. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Retket kell enni. Ilyenkor télen inkább a fekete retek az elérhető. Tavasszal a hónapos retek. A lényeg hogy retek legyen, és rendszeresen mert annak a leve lassan oldja...
2022. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2022. nov. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
A vesekövet UH mutatja ki. Neked nincs, a húgyúti fertőzésedre irass antibiotikumot a háziorvossal.
2022. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy cseh sört kell inni a drágábbikat. Ki szokta hajtani a vesekövet, ezt csak hallottam.
2022. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem,a vesekövet röntgen mutatja ki az orvosom is ezt mondta,és az első vizsgálatakor láttuk is a kis követ,ha húgyuti fertőzésem lenne azóta már véreset pisilnék 1 hónap után jah és szedtem antibiotikumot is.
2022. nov. 30. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Huu a veseko eleg bajos tud lenni. Anyukamnak mar 15+ eve van.


A sztori: Ugye eszrevettek, egy alig par mm kovecske volt, szettortek viszont sosem pisilte ki. Hosszu evekig ezzel szenvedett (neki is mondtak hogy sor, meg ugraljon stb. Semmi nem tortent) es bizonyos idokozonkent nyilalt neki. Aztan ismet orvoshoz elment, a ko meg sehol. Elvileg vandorko. Utana meg azt mondtak nincs neki. Mondom, sose pisilte ki, szoval jo kerdes. Es meg mindig idokozonkent nyilal neki.

2022. nov. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ureterkő, ha már elhagyta a vesét. 1, 3, ne írjatok hülyeséget, legyszi. A retek nem oldja a vesekovet, ha oldana, akkor pikk-pakk mindenki meggyogyulna...

Nekem is volt vesekovem és úgy szenvedtem vele, mint a kérdező, szóval tudom, hogy miről beszél és a tüneteket aztán meg pláne ismerem. Én Nospa + algopyrin kombot szedtem, plusz Rowatinexet, de az inkább csak lelki megnyugvast adott. Igyál rengeteget, de tényleg rengeteget! És mozogj, sétálj, amennyire tudsz, bármennyire fáj is. Amikor fáj, görcsöl, akkor a kő éppen mozog, jön kifele. Mondták, hogy próbáld majd felfogni? Érdemes laborban megnezetni, hogy miből van, és kerülni azokat a dolgokat, amik okoztak, hogy ne legyen több ilyen. Ha lázad van, vagy gennyesnek látod a vizeletedet, esetleg hiába kell, de NEM jön, nem tudsz pisilni, azonnal irány a sürgősségi!!

2023. jan. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!