Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet pánikbetegségem van?

Pate110 kérdése:

Lehet pánikbetegségem van?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2 hete eléggé rosszul lettem hirtelen, a semmiből, hirtelen szédülni kezdtem, azt hittem meghalok, meg vert a szívem nagyon. Azután ettem, ittan, jó lett minden. Rá egy hétig szédültem, de nagyon kicsit, elmentünk orvoshoz, elküldött vérvételre. Minden jó lett azon, az rendben van. Elmúlt a szédülés, semmi bajom sincs már, de viszont ma random amikor egy benzinkútnál voltunk, megint hirtelem megszédültem, nehezen vettem a levegőt, elkezdett verni a szívem, nagyon kicsi fájdalom volt a mellkasomban amikor lélegeztem. Kb. 5-10 perc múlva el is múlt ez az egész y megint jó lett minden, azóta keresem, nem-e lehet szívrohamom vagy valami, lehet ráparázok.

Édesanyámnak is volt pánikrohama már. Viszont nekem nincs semmi okom, amiért pánikolnom kellene, általában csak a kisebb dolgokon is fenn akadok, rosszra gondolok, Édesapám is ilyen.


F15



2022. dec. 4. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pánikbetegség esetén a (mentális) betegségek nemzetközi osztályozása alapján több kritériumnak kell megfelelnie. Ez lehet pánikroham, azonban a pánikbetegség diagnózishoz a tüneteknek rendszeresen, folyamatosan fenn kell állniuk több héten keresztül, hogy meg lehessen állapítani ezt a kórismét, egyebekben pedig kötelező az orvosnak kizárni a szervi (organikus) panaszokat, amire nem feltétlenül elég egy vérvétel, kardiológiai konzílium szükséges. Sajnos, elterjedt gyakorlat az, hogy még a pszichiáter szakorvosok sem mennek végig a diagnosztikus algoritmuson, hanem rögtön kimondják a pánikbetegség diagnózist, és pszichoterápia helyett rögtön gyógyszeres kezelést indítanak. Javaslom ezen oldal áttanulmányozását, közérthetően leírja, hogy miről van szó: [link] ; illetve kardiológushoz mindenféleképpen el kellene menni, háziorvos tud adni beutalót. Nem múló rosszullét, a panaszok fokozódása esetén pedig nyugodtan lehet/kell hívni a 112-t, vagy a legközelebbi sürgősségi betegellátó osztályt felkeresni.

————

Tisztelt Kérdező!

Tájékoztatom, hogy az általam írt válasz informatív jellegű, célja leginkább az, hogy az adott kérdéssel kapcsolatban a legjobb tudásom szerint tájékoztassam Önt. Orvosi diplomával és érvényes működési engedéllyel rendelkezem, azonban bizonyos, hogy a medicina szerteágazó keretein belül mindent átfogó ismerettel sem én, sem a többi orvos sem rendelkezhet, de természetesen a kérdésének megválaszolása előtt—amennyiben szükségesnek látom—, tájékozódom az adott kérdést illető legfontosabb szakmai irányelvekről, valamint a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás (Evidence Based Medicine) ajánlásait veszem figyelembe, kiegészítve saját ismereteimmel és tapasztalataimmal.

Mindazonáltal tudnia kell, hogy egy kórkép kezelését számos tényező befolyásolhatja (pl. a beteg neme, kórelőzménye, fennálló egyéb betegségei, rendszeresen szedett gyógyszerei, genetikai tényezők, káros szenvedélyei, stb.), melyekről nekem egy anonim platformon nyilvánvalóan nem lehet tudomásom.

Ezért aztán válaszom semmiképpen nem tekinthető orvosi utasításnak, az Önt ismerő kezelőorvosnak az instrukciói szükségesek gyógyulásához, jóllétéhez; még ha a kollégával a véleményünk nem is egyezik, az egészségügyi jogszabályok—bizonyos keretek közt—lehetővé teszik a gyógyítás szabadságát (1997. évi CLIV. Tv. —>egészségügyi törvény), természetesen a beteg tájékoztatásával egyidejűen.

Tudnia kell, hogy válaszadásom nem minősül egészségügyi tevékenységnek, anyagi haszonszerzési motiváció nem áll mögötte.

2022. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Viszont nekem nincs semmi okom, amiért pánikolnom kellene"

Nem is kell. Ez kémia, nem ilyen lelki izé, amivel mindig okoskodnak.

2022. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. dec. 5. 07:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Tisztelt doktor/nő!Elismerésem a kérdezőnek megadott válaszáért,hogy időt szánt és tudását átadta . Ezt az oldalt más hasonló beteg is olvassa pl én aki pánikbetegséggel,szorongással küzd!Nagyon jó érzés volt olvasni sorait!Sokszor bizonytalanok és tele kérdésekkel vagyunk még akkor is ha már orvosokat járjuk!Minden jót kívánok Önnek!Köszönöm én is!
2022. dec. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzátennék, hogy egész évben allergiás vagyok, és szinte csak a számon veszem a levegőt. Gyógyszereket természetesen szedek. Esetleg e miatt is lehet a szédülés, vagy a növekedéstől? A háziorvos semmit nem mondott ezen kívül. Sportoló vagyok, 2 hónapja voltam kötelező kardiológiai vizsgálaton, az is jó volt.

Köszönöm szépen mégegyszer nagyon a válaszokat!

2022. dec. 5. 12:41
 6/6 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség, depresszió vagy szorongás kialakulásához nem kell különösrbb ok. Sokszor olyan embeteket is kínoz, akiknek 100 százalékban rendben van az életük.
2022. dec. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!