Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet kezdődő cukorbetegség?

Ez lehet kezdődő cukorbetegség?

Figyelt kérdés
A páromnak van itthon vércukormérője. Múltkor egy kicsit rossz volt a közérzetem. Megmértem és 3.7 volt. Bár előtte nem sokat ettem az nap. Utána elkezdtem azért figyelni és méregetni. ( 1 hónapja próbáltam kicsit fogyózni is. Kevesebbet ettem a megszokottnál) A éhgyomri normális. 4-4.5 között van. Ha eszem akkor utána 2 órával később 5.5- 6.4 körüli. 3órával később általában vissza áll a 4.5-5 körülire. Viszont este vacsora után általban magasabbra felmegy. 2 óra elteltével volt hogy 7.6 volt. 3 órával később már azért rendeződik. De ez mégis aggaszt. Mindig este magasabb és akkor nehezebben megy le. Az a baj hogy hipochonder vagyok. Mindentől rettentően meg tudok ijedni és rá stresszelni. Sokszor érzem magam éhesnek és szomjasnak. De amikor napközben megmérem akkor általában normális.

2022. dec. 15. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Van cukorbeteg a családban? Híztál, fogytál az elmúlt időszakban drasztikusan?

Orvos tudja biztosra megmondani.

2022. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy arra utalnak ezek az értékek. Az, hogy egy étkezés mennyivel emeli meg a vércukorértéket, több dologtól függ. Első sorban persze a fogyasztott szénhidrát mennyiségétől, de az összetételétől is. Lehet, este olyasmit eszel, amiből lassabban szívódik fel. A mért értékek egyébként jók, a reggeli 3.7 kicsit kevés is. Az étkezés utáni emelkedések sem kiugróak. Ettől függetlenül időnként azért méregesd, mert ez igazából mindenkinek ajánlott lenne... Nem az eddig leírtak miatt írom, hanem mert általánosságban ajánlható.
2022. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A családban nincs. Kicsit mindig túlsúlyos voltam. Bár nem nagyon. Egy hónapja úgy döntöttem hogy fogyókúrázom. Nem ettem annyit. Vagy csak keveset. 2 kilót fogytam.
2022. dec. 15. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért lennél cukorbeteg. Evés után először emésztesz, felmegy a vércukor, erre beindul a hasnyálmirigyben az inzulintermelés, az leviszi. Kb másfél óránál van a csúcs. Szerintem semmi érdekes nincs abban amit írtál.
2022. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az értékeid jók, az a vacsora utáni 7,6 egy kissé magas a többi értékedhez képest, de attól is függ, hogy mit ettél. Éhgyomri 4-6 között a jó, evés után pedig 1,5-2 órával 7 alatt az ideális ha jól tudom, habár hallottam már arról is, hogy 7,8-ig jó evés után, szóval igazából az a 7,6 sem annyira magas, nem olyan vészes. A lényeg, hogy az értékeid tök jók. Vacsorára miket szoktál enni és mennyit? Én amúgy nem aggódnék túlzottan. Amúgy esetleg laborba elmehetsz hba1c-t méretni (három havi átlag vércukorszintet mutatja meg), magánban is csak pár ezerbe kerül, hátha egy kis megnyugvást okoz számodra.
2022. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt vegyük hozzá hogy ezek az ujjbegyes önellenőrző vércukormérők nem pontosak, a mintavétel meg még annyira sem pontos. Hol szúrom meg, letörlöm-e az első cseppet, kijön-e szépen a második csepp vagy nyomkodni kell stb. Nyugodtan mérjetek párat egymás után, 0.5 feletti eltérések is lehetnek simán.

Továbbá nem csak evés számít. Nekem egy erőteljes súlyzós edzés 2-vel is feljebb tudja vinni fél óra alatt.

2022. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!