Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tegnap volt életem első...

Tegnap volt életem első eszméletvesztéssel járó görcsrohama, mekkora az esélye, hogy daganat áll a háttetérben?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, vizsgáról mentem hazafele egy barátommal, amikor hirtelen arra lettem figyelmes, hogy enyhén szédülök, illetve nehezen tudom a tekintetemet irányítani. Körülbelül innentől képszakadásom van a mentőben tértem magamhoz. A barátom elmondása alapján egyszer csak elterültem és rángatózni kezdtem a földön kb egy fél percig aztán fokozatosan kitisztultam.Labor negatív, Ct vizsgálat negatív, eeg vizsgálat negatív még az mr-re várok, de csak egy hónapra kaptam időpontot. Elég sok helyen írják, hogy az ilyen későn jelentkező első epilepsziás rohamok hátterében agytumor állhat, valakinek van személyes vagy bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2022. dec. 21. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Most komolyan a "sok helyen írják" alapján felülírod a negatív vizsgálati eredményeket...???
2022. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Epilepsziás rohamok hátterében nagyon sok dolog állhat.


Itt csak egyetlen példa:

""1997. december 16-án este Japánban gyerekek tízezrei nézték kedvenc Pokémonjukat az egyik tévécsatornán. És hirtelen, ugyanabban az időben az ország különböző részeiről érkező nézők epilepsziás rohamokat kezdtek kapni. Több, mint 700 csecsemőt szállítottak kórházba, további 10 000 pedig enyhe betegségszindrómában szenvedett. A TV Tokyo parancsot kapott a sorozat sugárzásának leállítására.""


Negatív eeg-től még bőven lehetsz epis, mindenféle tumor nélkül.


Ilyen tünetek alapján biztosan alaposan kivizsgálnak, előre ne a legsötétebb képet lásd!

Gondolom, vizsga miatt síkideg voltál, a durva stressz még akkor is előhozhatott epis rohamot, ha nem is tudatosult benned, mennyire

ideges voltál.

Ha epilepsziás vagy is, lehet, hogy a későbbiekben leélhetsz egy tünetmentes életet. Azaz sanszos, hogy nem csak agytumoros nem vagy, epilepsziás rohamokhoz is sokkal durvább szituk kellenek majd, mint sok súlyos episnek.

Nekem pl. nagyrohamhoz elég a menstruációs ciklus, ha felmegy a cukrom, vagy ha pl. sokat ülök a monitor előtt.

Ne idegeskedj, míg nem tudsz biztosat és azon legyél, hogy mielőbb biztosat tudj, hogy állapotodnak megfelelően tudd átrendezni a jövődet.

Ami lehet, hogy tünetmentes lesz, illetve akár azzá is tehetik.


Egy agytumor azért nem 2 napra szóló megfázás, szeresd magad annyira, hogy nem ijedezel oktalanul, nem látsz mindjárt rémeket!


Ha gondolod, írd majd meg, mi lett a vizsgálatok eredménye!


Csodaszép ünnepet, szeretetteljes karácsonyt mindenkinek!


Üdv.: egy epis, aki 54 éve űzi az ipart

2022. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#ketteske vagyok:

A kétségbeesett kérdező abból kombinálhatta ki a diagnózisát, hogy igen,

olvashatott arról, hogy agytumorral kezelt betegek az utolsó stádiumban

akkor is produkálhatnak epis rohamot, ha amúgy az életben soha nem volt

előtte ilyen rohamuk. Keveri az ok-okozat dolgokat.

2022. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3: (1-es vagyok)

Sejtettem, hogy ilyesmi lehet....


Sajnos a netes böngészgetés a hipochondria melegágya.... Főleg, ha valaki semmiféle alapvető bioszos ismerettel nem rendelkezik.

2022. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Szinte kizárt.
2022. dec. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Negatív CT-vel gyakorlatilag kizárt, hogy agytumor álljon mögötte, elméleti szinten előfordulhat, de iszonyú kicsi az esélye.


Több dolog is lehet mögötte:

- van egy fejlődési rendellenességed, bár ebben az esetben kicsit későn jött ki az epilepszia, de nem elképzelhetelen. Az MR majd fog segíteni ebben a kérdéskörben, azzal elég jól ki lehet mutatni epilepsziás fókuszpontokat.

- valami provokálta: ilyen lehet alváshiány, stressz, gyógyszermegvonás ilyesmi

- ha csak egyszer volt és többet nem lesz az sem biztos, hogy ki lehet deríteni az okát.


Elméletileg lehetne még fertőzés/koponya trauma okán is, de csak egy rohammal, egyéb tünet nélkül gyakorlatilag az is kizárható. Vannak az epilepsziának örkölhető formái/genetikai okai is, de azokhoz felnőtt korban már elég "idős" vagy. Persze elképzelhető, hogy eddig is voltak mini "rohamaid", amik eddig csak aura szakaszok voltak "elbambulásokkal", de ez is eléggé valószínűtlen. Az sem biztos, hogy ki fognak tudni mutatni okot mögötte.

2022. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, kicsit azért megnyugodtam... Ha meglesz az mr eredménye mindenképpen írok még! Köszi tényleg!
2022. dec. 22. 14:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden leletem, beleértve az mr felvételek is negatívak lettek szerencsére! Köszönöm minden kedves válaszolónak a nyugatatást és segítéget!
2023. jan. 13. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!