Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hányós hasmenős vírus mennyire...

Hányós hasmenős vírus mennyire erősen fertőz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sztori röviden, hogy brutálisan emetofóbiás vagyok (hányástól való erős fóbia) és bátyámnak 2 napja volt egy estéje, mikor többször is hányt, ment a hasa, de csak egy éjjel és láza volt.

Most lehet mondani hogy túlzok, de én annyira félek ettől, hogy nem akartam haza utazni az ünnepekre, ráadásul ibs-es vagyok és ezeket én durván nyögném. De "muszáj volt" mert perelt velem mindenki.

Nagyon figyelek, nem nyúlok arcomhoz, kézfertőtlenítőzöm, meg anyám elvileg kifertőtlenítette a mellékhelyiséget és mosdót. Szüleim jól vannak, szerintük túlzok, mert már jól van bátyám, de én azért aggódom.

Ez hogy terjed, vagy mennyire erősen? Esélyes, hogy átmegy az egész családon így 2 nap után? Őszintén szólva nem igazán örülök, hogy már ma haza kellett utaznom..



2022. dec. 22. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Elkaphatod, de nem vészesen. Mivel a lappangási idő utàn 2 napig fertőz. Azon màr túl vagy.

Én is ibs-ses vagyok en el kaptam nekem elegge elhuzodott de mar kijottem belole

2022. dec. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon együttérzek... Nálunk meg a munkahelyen van benne 5-ből 4 ember (és így dolgoznak az elvetemültek), nem akarom hazavinni az idős szülőknek is, ha beleesnék. Háziorvos megnyugtatásul azt mondta, hogy nehezebb elkapni, mint a télen divatos alsó-légúti fertőzéseket.
2022. dec. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok, hogy átérzitek ezt a dolgot ti is!

Akkor azóta már több mint 3 nap is letelt szerencsére.

De egyébként gyanús volt nekünk, hogy ételmérgezés volt, nem pedig vírus. Mivel rövidesen egy étel után jelentetett nála, amithogy úgy rendelt idegen helyről és a tünetek nagyon gyorsan intenzíven zajlottak le nála. Másnapra láza volt és ennyi.

2022. dec. 23. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Az biztosan ételmérgezés volt, az egyik kollégám ugyanígy járt pár éve egy songoku pizzától.

(#2 vagyok)

2022. dec. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!